Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPC
Okładka Gobliins 2 (iOS)
OkładkaGobliins 2 (iOS)

Gobliins 2

Gobliins 2: The Prince Buffoon

Druga część przygodowo-logicznej serii gier o Goblinach. Dwójka bohaterów, Winkle i Fingus, musi uratować syna króla Angoulafre'a i pokonać nikczemnego łotra o imieniu Amoniak.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | elementy logiczne

Gobliins 2 Premiera

4kwi1992

PC

24mar2011

iOS

producent: DotEmu wydawca: Bulkypix

Syn króla Angoulafre'a i jedyny następca tronu zarazem, został porwany przez nikczemnego łotra o imieniu Amoniak i sprowadzony do roli nadwornego błazna. Zaniepokojony władca, za namową czarodzieja Modemusa, rozpoczął poszukiwania bohaterów, którzy podjęliby się karkołomnego zadania odbicia więźnia. Na efekty apelu nie musiał długo czekać. U bram zamku pojawili się bowiem prawdziwi śmiałkowie: Winkle i Fingus. Jak nietrudno się domyślić, to właśnie Tobie przypadnie w udziale pokierowanie ich losem, a wszystko to dzięki drugiej części przygodowo-logicznej serii gier o Goblinach. Każdy z bohaterów ma inne usposobienie: Fingus jest dobrze wychowany, uprzejmy i poważny, natomiast Winkle to dowcipniś, w dodatku nieokiełznany. Osobliwe charaktery postaci przekładają się na samą rozgrywkę, bardzo często spotykamy się bowiem z sytuacjami, w których daną czynność potrafi wykonać tylko jeden z nich, a drugi pokręci głową w wyrazie dezaprobaty. W Gobliins 2 silnie zaakcentowano też wątek wzajemnej współpracy, większość zadań wymaga użycia obu postaci naraz. Stwarza to nowe możliwości, ale i utrudnia samą rozgrywkę, czasem znalezienie złotego środka graniczy po prostu z cudem.

Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej części gry, także i tutaj rozgrywka ogranicza się do minimalnej ilości plansz: gdy wykonamy wszystkie zadania na jednej z nich, wtedy przechodzimy do następnej. Scenariusz jest liniowy, nie ma kilku rozwiązań tego samego problemu, dlatego często napotkasz sytuacje, w których nie bardzo będzie wiadomo, co robić dalej. Mimo to, Gobliins 2 jest grą, obok której ciężko jest przejść obojętnie. Przyciąga zarówno specyficzna grafika, jak i naładowany olbrzymią ilością humoru scenariusz. Każde, choćby najbardziej idiotyczne wykorzystanie dostępnych przedmiotów, nagradzane jest dodatkowymi animacjami, w których Winkle i Fungus udowodnią Ci, że - jak to łagodnie powiedzieć - nie masz racji. Specyficzna atmosfera gry sprawia, że jest to pozycja tylko i wyłącznie dla entuzjastów wyszukanego humoru i zabaw intelektualnych zarazem. Bez wątpienia, Gobliins 2 to najlepszy tytuł z serii i ewentualny kontakt polecam rozpocząć właśnie od niego.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 1,9 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gobliins 2: 12+

Gobliins 2: The Prince Buffoon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 286 12MHz
  • 1MB RAM
  • VGA
PC
iOS