Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOS
Okładka Space Age: A Cosmic Adventure (iOS)
OkładkaSpace Age: A Cosmic Adventure (iOS)

Space Age: A Cosmic Adventure iOS

Space Age: A Cosmic Adventure to wyprodukowana przez zespół Big Bucket Software gra przygodowa zainspirowana filmami i serialami science-fiction z lat 70. ubiegłego wieku.

Przygodowe | science fiction | 2D | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Space Age: A Cosmic Adventure Premiera iOS

12listopada2014

producent: Big Bucket Software wydawca: Big Bucket Software Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Space Age: A Cosmic Adventure

Samorost 3

Broken Age

Botanicula

Space Age: A Cosmic Adventure to przygodówka utrzymana w klimacie retro science-fiction. Jest to produkcja z kategorii premium, co oznacza, że kupując ją uzyskujemy dostęp do całej zawartości, a autorzy nie przewidzieli żadnych, nawet opcjonalnych mikropłatności. Grę opracowało studio Big Bucket, mające na koncie m.in. udaną zręcznościówkę Incident.

Akcja gry toczy się w alternatywnej wersji 1976 roku, w której ludzkość zrealizowała marzenia autorów powieści science-fiction i rozpoczęła zakrojony na szeroką skalę podbój kosmosu. Fabuła opowiada o przygodach grupy odkrywców i astronautów, którzy lądują na obcej plancie znanej jako Kepler-16. Podczas eksplorowania jej powierzchni odkrywają, że miejsce to jest znacznie bardziej znajome niż być powinno. Fabuła jest jednym z fundamentów całej gry, a autorzy w ciekawy sposób odtworzyli klimat starych seriali i filmów SF, tworząc nietypowy styl retro oraz scenariusz, który z jednej strony naśmiewa się z naiwnych schematów tamtych lat, a z drugiej potrafi także uderzyć w dramatyczne tony.

Pod względem mechanizmów rozgrywki produkcja odwołuje się do przygodówek z lat 90. ubiegłego wieku. Akcja ukazana jest z lotu ptaka, a podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, gromadzeniem przedmiotów, prowadzeniem rozmów i rozwiązywaniem zagadek. Łamigłówki są logiczne i ściśle związane z fabułą. Nie jest to jednak w pełni standardowy przedstawiciel gatunku. Gracze kierują bowiem często kilkoma postaciami jednocześnie, a istotną rolę odgrywają także sekwencje walki, podczas których musimy odpowiednio pozycjonować bohaterów na mapie i tworzyć na szybko plany taktyczne. Ponadto co pewien czas pojawiają się także sekcje skradankowe.

Space Age zostało ładnie wykonane, w pełnej dużych pikseli stylistyce graficznej przywodzącej na myśl dobre produkcje z początku lat 90. Ponadto podczas zabawy towarzyszą nam utwory muzyczne nagrane przy udziale profesjonalnej orkiestry.

Ostatnia modyfikacja 8 stycznia 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Space Age: A Cosmic Adventure: 12+