Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 listopada 2014, 10:35

autor: Adrian Werner

Space Age – oldskulowa przygodówka science fiction trafiła na iOS

Do sprzedaży w usłudze App Store trafiła gra Space Age, czyli przygodówka utrzymana w klimacie filmów i seriali science fiction z lat 70. ubiegłego wieku.

Mamy dobre wieści dla fanów mobilnych przygodówek: znane z The Incident studio Big Bucket wypuściło właśnie na iOS grę Space Age, która stylistyką odwołuje się do filmów i seriali science fiction z lat 70. ubiegłego wieku.

Grę wyceniono na ok. 15 złotych. Jest to produkcja premium, więc po jednorazowej wpłacie otrzymujemy pełną zawartość i autorzy nie przewidzieli żadnych, nawet opcjonalnych mikropłatności. Na razie tytuł dostępny jest wyłącznie na iOS i nie wiemy, czy autorzy mają w planach przeniesienie swojego dzieła na inne systemy.

Akcja gry toczy się w alternatywnej wersji 1976 roku, gdzie ludzkość zrealizowała marzenia autorów science fiction i rozpoczęła zakrojony na szeroką skalę podbój kosmosu. Fabuła opowiada o losach grypy odkrywców i astronautów, którzy lądują na obcej plancie znanej jako Kepler-16. Podczas eksplorowania jej powierzchni odkrywają, że miejsce to jest znacznie bardziej znajome niż być powinno.

Produkcja odwołuje się do przygodówek z lat 90. ubiegłego wieku. Akcja ukazana jest z lotu ptaka, a podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, gromadzeniem przedmiotów, prowadzeniem rozmów i rozwiązywaniem zagadek. Nie jest to jednak w pełni standardowy przedstawiciel gatunku. Gracze kierują bowiem często kilkoma postaciami na raz, a istotną rolę odgrywają także sekwencje walki, podczas których musimy odpowiednio pozycjonować bohaterów na mapie i tworzyć na szybko plany taktyczne. Ponadto co pewien czas pojawiają się także sekcje skradankowe.

Space Age zostało bardzo ładnie wykonane, w stylistyce graficznej przywodzącej na myśl dobre produkcje z początku lat 90. Ponadto podczas zabawy towarzyszą nam utwory muzyczne nagrane przy udziale profesjonalnej orkiestry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Space Age: A Cosmic Adventure

Space Age: A Cosmic Adventure