Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 listopada 2014, 10:35

Space Age – oldskulowa przygodówka science fiction trafiła na iOS

Do sprzedaży w usłudze App Store trafiła gra Space Age, czyli przygodówka utrzymana w klimacie filmów i seriali science fiction z lat 70. ubiegłego wieku.

Mamy dobre wieści dla fanów mobilnych przygodówek: znane z The Incident studio Big Bucket wypuściło właśnie na iOS grę Space Age, która stylistyką odwołuje się do filmów i seriali science fiction z lat 70. ubiegłego wieku.

Grę wyceniono na ok. 15 złotych. Jest to produkcja premium, więc po jednorazowej wpłacie otrzymujemy pełną zawartość i autorzy nie przewidzieli żadnych, nawet opcjonalnych mikropłatności. Na razie tytuł dostępny jest wyłącznie na iOS i nie wiemy, czy autorzy mają w planach przeniesienie swojego dzieła na inne systemy.

Akcja gry toczy się w alternatywnej wersji 1976 roku, gdzie ludzkość zrealizowała marzenia autorów science fiction i rozpoczęła zakrojony na szeroką skalę podbój kosmosu. Fabuła opowiada o losach grypy odkrywców i astronautów, którzy lądują na obcej plancie znanej jako Kepler-16. Podczas eksplorowania jej powierzchni odkrywają, że miejsce to jest znacznie bardziej znajome niż być powinno.

Produkcja odwołuje się do przygodówek z lat 90. ubiegłego wieku. Akcja ukazana jest z lotu ptaka, a podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, gromadzeniem przedmiotów, prowadzeniem rozmów i rozwiązywaniem zagadek. Nie jest to jednak w pełni standardowy przedstawiciel gatunku. Gracze kierują bowiem często kilkoma postaciami na raz, a istotną rolę odgrywają także sekwencje walki, podczas których musimy odpowiednio pozycjonować bohaterów na mapie i tworzyć na szybko plany taktyczne. Ponadto co pewien czas pojawiają się także sekcje skradankowe.

Space Age zostało bardzo ładnie wykonane, w stylistyce graficznej przywodzącej na myśl dobre produkcje z początku lat 90. Ponadto podczas zabawy towarzyszą nam utwory muzyczne nagrane przy udziale profesjonalnej orkiestry.