Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Goblins 3 (PC)

Goblins Quest 3 PC

Goblins 3

Trzecia odsłona pełnej humoru przygodowej serii studia Coktel Vision opowiadającej o perypetiach tytułowych stworków. Zabawa polega głównie na rozwiązywaniu zagadek. Aby tego dokonać potrzebne jest wykorzystanie specjalnych talentów każdego z goblinów.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Goblins 3 (PC)

producent: Coktel Vision

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5lipca1993

Trzecia i ostatnia gra z serii logicznych przygodówek, traktująca o przygodach sympatycznych stworków, zwanych Goblinami. Tym razem, wcielasz się w rolę Blounta, niczym nie wyróżniającego się dziennikarza popularnej gazety, który w poszukiwaniu zapierającego dech w piersiach tematu, wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż. Głównym celem gry jest odnalezienie Klucza do Wieczności. Zarówno cenny artefakt, jak i jego dotychczasowy właściciel, przepadli bowiem jak kamień w wodę.

Wydawałoby się, że zgodnie z zasadą obowiązującą w serii (ilość liter „i” w tytule), Goblins 3 pozwala Ci kierować tylko jednym bohaterem. Nie jest to do końca prawdą. W grze pojawią się także inne postacie (co prawda nie gobliny, ale jednak), których pomoc okaże się nieoceniona. Sterowanie jest bardzo proste i sprowadza się do podnoszenia przedmiotów w jednym miejscu i używania ich w innym. Akcja gry toczy się zwykle na jednej planszy, znika więc problem odwiedzania kilkunastu lokacji naraz. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek w danym etapie, zostajemy automatycznie przeniesieni do następnego. Mimo tego, gra jest bardzo trudna i wymaga maksymalnego skupienia. Niektóre wykorzystanie przedmiotów jest tak absurdalne, że trzeba mieć naprawdę zwariowane pomysły, by posunąć akcję do przodu. Gdy na ekranie pojawi się towarzyszący Blount'owi zwierzak (może to być papuga, lub miniaturowy wąż), dochodzi problem wzajemnej kooperacji. Najczęściej sprowadza się to do tego, że obie postacie muszą równocześnie wykonać jakieś czynności.

Goblins 3 to pozycja niezwykle śmieszna, ale nie ma się co czarować, przeznaczona tylko dla prawdziwych maniaków zagadek intelektualnych. W przypadku naprawdę poważnych problemów, można pokusić się o skorzystanie z drobiazgowej solucji, zawartej w menu, ale tego typu ułatwienie dostępne jest tylko pięć razy w ciągu całej rozgrywki. Program ukazał się w dwóch wersjach: standardowo na dyskietkach i na CD - ta ostatnia posiada rozbudowane przerywniki filmowe i digitalizowaną mowę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Goblins 3

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Goblins Quest 3

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: PC 386 25MHz, 4MB RAM, VGA

Klasyka powraca - zapowiedziano Gobliiins 4
Klasyka powraca - zapowiedziano Gobliiins 4

wiadomość7 kwietnia 2008

Małe, niezależne francuskie studio Societe Pollene zapowiedziało wydanie kolejnej części kultowej serii Gobliiins.