Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Lemmings 2: The Tribes (PC)
OkładkaLemmings 2: The Tribes (PC)

Lemmings 2: The Tribes PC

Kolejna gra ze słynnej serii Lemmings, znacznie rozbudowana w stosunku do pierwowzoru. Głównym zadaniem gracza jest zdobycie dwunastu części potężnego talizmanu, które zostały rozrzucone po całej krainie.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lemmings 2: The Tribes Premiera PC

21lipca1993

producent: DMA Design wydawca: Psygnosis

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Lemmings 2: The Tribes

Worms: Armageddon

Worms 2

Lemmingi: Rewolucja

Kolejna gra ze słynnej serii Lemmings, znacznie rozbudowana w stosunku do pierwowzoru. Głównym zadaniem gracza jest zdobycie dwunastu części potężnego talizmanu, które zostały rozrzucone po całej krainie.

Już pierwszy kontakt z Lemmings 2: The Tribes uwidacznia nam ogromne zmiany, jakie poczynili autorzy by urozmaicić rozgrywkę. Nie znajdziemy tu tradycyjnego podziału na poziomy trudności tylko mapę krainy, za pomocą której możemy wybrać jedno z dwunastu plemion lemingów. Gdy już to zrobimy, rozpoczyna się tradycyjne łamanie głowy. Podobnie jak to miało miejsce w pierwowzorze, musimy przeprowadzić lekkomyślne stworki przez szereg plansz, na końcu którego znajduje się jedna z części talizmanu. Jeśli go zdobędziemy, możemy wziąć się za kolejne plemię i tak, aż do końca. Jako, że w grze najważniejszy jest postęp w zdobyciu wszystkich części medalionu, autorzy udostępnili opcję nagrywania stanu gry, której użycie uchroni nas w przyszłości od powtarzania wszystkich plansz od początku. Ale to nie koniec zmian, jakie serwuje nam The Tribes. Największym novum jest liczba funkcji, które możemy przypisać naszym podopiecznym. Zamiast ośmiu, tak jak w pierwowzorze, jest ich teraz ponad sześćdziesiąt. Perfekcyjne opanowanie każdej z nich może pochłonąć nam dużo czasu, dlatego też warto skorzystać z opcji treningowej i przed przystąpieniem do właściwej gry, solidnie poćwiczyć.

Lemmings 2: The Tribes wydaje się być zdecydowanie łatwiejszy od poprzednika, ale to tylko pozory. Fakt, że to iż nie jesteśmy ograniczeni liczbą lemingów, które koniecznie muszą dotrzeć do wyjścia, znacznie pomaga w rozgrywce. Na dobrą sprawę wystarczy, że tylko jeden stworek znajdzie upragnioną wolność i plansza jest zaliczona. Problem polega na tym, że później mogą pojawić się etapy, w których pomoc innych zielonowłosych może okazać się niezbędna i trzeba będzie powtarzać cały segment od początku. Sprawy nie ułatwia także duża ilość funkcji, jakie można przypisać lemingom. Przynajmniej połowa z nich nie nadaje się bowiem zupełnie do niczego.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lemmings 2: The Tribes: Odpowiednia dla każdego wieku.

Lemmings 2: The Tribes Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 286
  • 640 KB RAM
  • VGA