Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2008, 14:30

autor: Virion

GTR Evolution zapowiedziany

Firma wydawnicza Viva Media, ogłosiła, że w trakcie produkcji jest gra, w której będziemy mieli okazję pościgać się samochodami z kategorii GT i WCTT Extreme. Jej premierę zapowiedziano na trzeci kwartał tego roku.

Firma wydawnicza Viva Media, ogłosiła, że w trakcie produkcji jest gra, w której będziemy mieli okazję pościgać się samochodami z kategorii GT i WCTT Extreme. Jej premierę zapowiedziano na trzeci kwartał tego roku.

Producentem GTR Evolution, bo taką nazwę nosi ów tytuł, jest studio SimBin, który zasłynęło na rynku między innymi takimi produkcjami jak seria Race, GT Legends czy GTR 2: FIA GT Racing Game. Poprzednie tytuły z SB zdobyły sobie uznanie graczy na całym świecie, możemy się zatem spodziewać gry wyścigowej z najwyższej półki.

W każdym razie teraz pokrótce o tym, co zaoferuje nam nowa produkcja z SB. Otóż, podczas rozgrywki na pececie do dyspozycji będziemy mieli 22 samochody w standardzie GT (np. Corvette C6R i Aston Martin DBR9), które podzielono na trzy klasy. Oprócz tego bonusowo dorzucono jeszcze kilka wybranych pojazdów z tzw. Production Car Class, takich jak na przykład Car Dodge Viper SRT/10 i Audi R8. To jeszcze jednak nie koniec listy „bryk”, którymi się pościgamy. Dostępne będą również poddane tunningowi samochody znane nam z wyścigów WCTT (World Touring Car Championship).

GTR Evolution zapowiedziany - ilustracja #1

Teraz, trochę o tym gdzie będziemy jeździć, czyli o torach. W grze przyjdzie nam się ścigać na wielu trasach. Najważniejszą z nich wydaje się Nürburgring-Nordschleife (Niemcy) – ogromny, uważany za jeden z najbardziej zdradliwych i trudnych technicznie torów na świecie. Można go śmiało określić Mekką sportów wyścigowych.

Grawyprodukowana przez SB trafi na sklepowe półki w dwóch wersjach. Pierwsza z nich będzie zawierała oprócz GTR Evolution, wszystkie elementy (samochody, trasy itd.), które oferowała nam RACE 07. Druga będzie wydana w postaci dodatku dla szczęśliwych posiadaczy tego tytułu.

Wydawcą gry w Europie będzie Atari. Pierwszy screen z GTR Evolution jest dostępny tu.