Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka GT Legends (PC)

GT Legends PC

Nowa produkcja studia SimBin, które na rynku gier komputerowych zaistniało za sprawą znakomitej symulacji GTR - FIA GT Racing Game.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka GT Legends (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6października2005

14grudnia2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

GT Legends to produkcja studia SimBin, które na rynku gier komputerowych zaistniało za sprawą znakomitej symulacji GTR - FIA GT Racing Game. Tym razem również mamy do czynienia z wyścigami, ale jak wskazuje na to nazwa, do naszej dyspozycji oddano najbardziej legendarne i ekskluzywne samochody w historii motoryzacji.

Twórcy gry starali się odtworzyć okres wspaniałych wyścigów z przełomu lat 60' - 70' - erę znakomitych samochodów oraz kierowców o nieprzeciętnych umiejętnościach. Aby jeszcze bardziej urealnić rozgrywkę, zdobyto i wykorzystano oficjalne licencje FIA GTC '65, FIA TC '65 oraz FIA GTC-TC ’76, dzięki czemu w grze możemy zasiąść za kierownicą m.in. Austina Mini Coopera S, Forda Capri, Corvetty Stingray, Porsche 911 RSR czy Mercedesa 300 SL (w sumie ponad 90 szczegółowo odwzorowanych modeli). Możliwości tych maszyn testujemy na jednych z najsłynniejszych torów wyścigowych (m.in.: Hockenheim, Imola, Mondello Park, Nurburgring, Anderstorp, Magny Cours i Zolder).

Programiści przygotowali dla nas kilka trybów rozgrywki, w tym tryb kariery, w którym naszą przygodę z GT Legends zaczynamy jako kierowca najprostszego modelu mini Coopera. Biorąc udział w wyścigach Cup Challenge możemy powiększać stan swojego konta i kupować coraz lepsze samochody, a co za tym idzie, ścigać się z lepszymi kierowcami, za większe pieniądze. Grę możemy dopasować do własnych umiejętności dzięki pięciostopniowej skali trudności.

Za fizykę gry odpowiada całkiem nowy silnik, znacznie ulepszono również grafikę (w porównaniu z GTR GT Racing Game). Dzięki zastosowaniu technologii nazywanej przez autorów „Live Track”, trasy na których toczą się nasze zmagania zmieniają się - wraz z kolejnymi okrążeniami na asfalcie pojawiają się ślady opon po gwałtownym hamowaniu, tu i ówdzie widać żwir i pył naniesiony z pobocza itd. Uroku całości dodają też takie smaczki jak np. zmieniające kolor elementy wydechów (na skutek wysokiej temperatury spalin) czy też różny kolor gazów wylotowych zależny od temperatury silnika.

W GT Legends możemy ścigać się zarówno z komputerowymi przeciwnikami, jak i z żywymi graczami dzięki możliwości prowadzenia rozgrywek poprzez sieć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 606 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI GT Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe GT Legends

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 2.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP
GT Legends - recenzja gry
GT Legends - recenzja gry

Recenzja 8 grudnia 2005, 10:30

Zrezygnowanie z wspomnianych wyżej mistrzostw wcale nie spowodowało, iż zmuszeni zostaliśmy do ścigania się na fikcyjnych zasadach. Autorzy omawianej ścigałki zadbali bowiem o trzy inne licencje (FIA GTC '65, FIA TC '65, FIA GTC-TC ’76), dzięki którym nie tylko możemy nacieszyć się obecnością prawdziwych modeli aut, ale i wielu słynnych torów, na których rozgrywane są wyścigi. Niektórym może co prawda przeszkadzać to, iż ponownie jesteśmy zmuszani do ścigania się na znanych obiektach (o nich samych powiem nieco później). Mnie takie rozwiązanie raczej cieszy. Zapewniam, iż odczucia z jazdy w przypadku starszych sportowych aut bywają dość odmienne.