Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOXGCN
Okładka NASCAR: SimRacing (PC)
OkładkaNASCAR: SimRacing (PC)

NASCAR: SimRacing

NASCAR Thunder 2005

NASCAR: SimRacing to kolejna propozycja sportowego oddziału Electronic Arts. Warto dodać, iż firma ta zapewniła sobie wyłączność na wydawanie gier traktujących o tematyce wyścigów NASCAR.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NASCAR: SimRacing Premiera

31sie2004

PS2 XBOX

4wrz2004

GCN

15lut2005

PC

Gry podobne do NASCAR: SimRacing

NASCAR Racing 2003 Season

GT Legends

NASCAR Racing 4

NASCAR: SimRacing to kolejna propozycja sportowego oddziału Electronic Arts. Warto dodać, iż firma ta zapewniła sobie wyłączność na wydawanie gier traktujących o tematyce wyścigów NASCAR. Pomimo tego, iż edycję 2005 wyprodukowano w głównej mierze z myślą o posiadaczach najnowszych konsol, to pecetową konwersję nakierowano na miłośników konkurencyjnej serii NASCAR Racing. W porównaniu z wersjami na next-geny zabawa jest przede wszystkim znacznie bardziej realistyczna przy czym wszystko zależy od preferencji samego gracza, równie dobrze może pozostać on przy zręcznościowym modelu jazdy.

Podstawowa innowacja, która wyróżnia opisywany tytuł na tle jego poprzedników i konkurencyjnych produktów to zastosowanie rozbudowanego trybu kariery. Wzorem chociażby popularnego TOCA Race Drivera gracz wciela się w postać niedoświadczonego kierowcy, któremu dopiero marzy się kariera w ekskluzywnej lidze NASCAR. Rozpoczynając zabawę stacza on pojedynek z jednym z lokalnych mistrzów kierownicy, wygrana otwiera przed nim możliwość wystartowania w profesjonalnym teamie. Sterowana postać w miarę kolejnych zwycięstw awansuje do wyższych lig, warto dodać, iż pojazdy, za kierownicami których przyjdzie zasiąść są coraz silniejsze. Początkowo są to lekko przerobione seryjne wozy, pod koniec gry prawdziwe demony prędkości, które z tradycyjnymi autami nie mają nic wspólnego. Wszystko to też przekłada się na poziom trudności, o ile opanowanie podstawowych aut nie powinno sprawiać problemów, o tyle utrzymanie na zakrętach kilkusetkonnych bestii jest niemałym wyzwaniem. Sympatycy realistycznych rozwiązań mogą oczywiście dowolnie zmieniać ustawienia w swoich pojazdach, tak aby możliwie jak najlepiej dopasować je do danej trasy. Warto zaznaczyć, iż wszystkie zaprezentowane puchary są prawdziwe, nie powinno dziwić to, iż EA Sports zakupiło pełną licencję na wykorzystanie nazw lig, teamów czy też obiektów. Autorzy edycji 2005 zadbali także o wiele innych atrakcji, jedną z nowości jest tryb Intimidator, w którym gracz za każde posunięcie na torze jest nagradzany bądź też karany wirtualnymi punktami. Wszystko to ma swoje odzwierciedlenie w trakcie wyścigu, osobnik o złej reputacji jest obiektem częstych i agresywnych ataków ze strony innych kierowców. Zwolennicy klasycznych rozwiązań mogą skorzystać ze wszystkich trybów znanych z poprzednich edycji gry, między innymi standardowego sezonu NASCAR.

Oprawa wizualna gry stoi na bardzo wysokim poziomie, na jednym torze znajduje się kilkadziesiąt szczegółowo odwzorowanych pojazdów. Spory nacisk położono też na realistyczne odwzorowanie odczucia wysokich prędkości, z którymi poruszają się bolidy NASCAR.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-43  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 179 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe NASCAR: SimRacing: Odpowiednia dla każdego wieku.

NASCAR Thunder 2005 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium 4 2 GHz
 • 256MB RAM
 • karta grafiki 64MB (GeForce 4 lub lepsza)
 • 3 GB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • kierownica
 • dodatkowo (PS2): Network Adaptor
Microsoft Xbox

Xbox

 • Wykorzystuje:
 • kierownica
 • dodatkowo (XBOX): Xbox Live!
PC
PS2
XBOX
GCN