Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka NASCAR Racing 2003 Season (PC)
OkładkaNASCAR Racing 2003 Season (PC)

NASCAR Racing 2003 Season PC

Nowa odsłona popularnej serii przedstawiającej wyścigi NASCAR, wzbogacona o szereg udoskonaleń: poprawione komputerowe A.I., udoskonalony model fizyczny, silnik graficzny, dźwięk, itp.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NASCAR Racing 2003 Season Premiera PC

4lutego2003

pudełko PL

29marca2003

producent: Papyrus Design Group wydawca: Sierra wydawca PL: Play-It Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Nowa odsłona popularnej serii przedstawiającej wyścigi NASCAR. W związku z tym, iż poprzednia część NASCAR Racing 2002 Season spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem, gracze zgodnie ogłosili, że jest to godny następca znakomitego NASCAR 4, programiści z zespołu Papyrus postawili sobie za cel, ponownie mile zaskoczyć fanów NASCARa. W związku z tym nie znajdziemy tu żadnej składowej części gry, która nie zostałaby udoskonalona, ulepszona, czy przeprojektowana, począwszy od A.I. komputerowych kierowców, a skończywszy na modelu fizycznym, silniku graficznym i dźwięku.

Jeżeli chodzi o grafikę to autorzy zastosowali tekstury w wyższej rozdzielczości, pracowali nad poprawą cieniowania, efektu environment mapping (mapowanie środowiskowe) i odbić słonecznych. Dopracowywali też modele samochodów, wygląd nieba i horyzontu, mechaników w pit-stopie i jeszcze wiele innych rzeczy, które wpływają na zwiększenie doznań wizualnych graczy (oraz wymagania sprzętowe). Dzięki poprawie modelu fizycznego w grze, samochody poruszają się bardzo realistycznie, a dzięki poprawionemu modelowi zniszczeń, wszelkiego rodzaju stłuczki wyglądają niemal jak prawdziwe - widać uszkodzenia samochodów oraz rzecz jasna czuć pogorszenie ich osiągów. Co się tyczy komputerowego A.I. to NASCAR Racing 2003 Season zaopatrzono w szereg nowych funkcji, jak np. „Catch Up AI mode” czy „auto-adjusting AI strength”, dzięki czemu umiejętności komputerowych oponentów samoczynnie dostosowują się do poziomu grającego, czyniąc grę atrakcyjną zarówno dla graczy zaawansowanych jak i nie obeznanych z tematem tego typu wyścigów.

Łącznie w tytule tym zawarto 26 torów wyścigowych NASCAR, (czyli wszystkie na których odbywa się Winston Cup, plus trasa fantasy), a ścigamy wraz z 42 autentycznymi kierowcami. Naturalnie nadal możemy dowolnie zmieniać konfigurację samochodu, począwszy od rodzaju i grubości opon, przez charakterystykę zawieszenia, po kąt natarcia spojlerów. Jednak jak zaznaczają sami twórcy, mamy tutaj najmniej zmian, ponieważ już w dwóch poprzednich częściach opcja „Garażu” była niemal 100% odpowiednikiem rzeczywistości. NASCAR Racing 2003 Season oferuje trzy tryby rozgrywki jednoosnowowej, tj. Testing, Single Race oraz Championship Season; pozwala także na grę wieloosobową do 43 graczy równocześnie za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 43  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 171 głosów czytelników.

NASCAR Racing 2003 Season cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Wymagania wiekowe NASCAR Racing 2003 Season: Odpowiednia dla każdego wieku.

NASCAR Racing 2003 Season Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1000MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB RAM akcelerator 3D