Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka NASCAR Racing 2003 Season (PC)

NASCAR Racing 2003 Season PC

Nowa odsłona popularnej serii przedstawiającej wyścigi NASCAR, wzbogacona o szereg udoskonaleń: poprawione komputerowe A.I., udoskonalony model fizyczny, silnik graficzny, dźwięk, itp.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka NASCAR Racing 2003 Season (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4lutego2003

29marca2003

pudełko PL

Nowa odsłona popularnej serii przedstawiającej wyścigi NASCAR. W związku z tym, iż poprzednia część NASCAR Racing 2002 Season spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem, gracze zgodnie ogłosili, że jest to godny następca znakomitego NASCAR 4, programiści z zespołu Papyrus postawili sobie za cel, ponownie mile zaskoczyć fanów NASCARa. W związku z tym nie znajdziemy tu żadnej składowej części gry, która nie zostałaby udoskonalona, ulepszona, czy przeprojektowana, począwszy od A.I. komputerowych kierowców, a skończywszy na modelu fizycznym, silniku graficznym i dźwięku.

Jeżeli chodzi o grafikę to autorzy zastosowali tekstury w wyższej rozdzielczości, pracowali nad poprawą cieniowania, efektu environment mapping (mapowanie środowiskowe) i odbić słonecznych. Dopracowywali też modele samochodów, wygląd nieba i horyzontu, mechaników w pit-stopie i jeszcze wiele innych rzeczy, które wpływają na zwiększenie doznań wizualnych graczy (oraz wymagania sprzętowe). Dzięki poprawie modelu fizycznego w grze, samochody poruszają się bardzo realistycznie, a dzięki poprawionemu modelowi zniszczeń, wszelkiego rodzaju stłuczki wyglądają niemal jak prawdziwe - widać uszkodzenia samochodów oraz rzecz jasna czuć pogorszenie ich osiągów. Co się tyczy komputerowego A.I. to NASCAR Racing 2003 Season zaopatrzono w szereg nowych funkcji, jak np. „Catch Up AI mode” czy „auto-adjusting AI strength”, dzięki czemu umiejętności komputerowych oponentów samoczynnie dostosowują się do poziomu grającego, czyniąc grę atrakcyjną zarówno dla graczy zaawansowanych jak i nie obeznanych z tematem tego typu wyścigów.

Łącznie w tytule tym zawarto 26 torów wyścigowych NASCAR, (czyli wszystkie na których odbywa się Winston Cup, plus trasa fantasy), a ścigamy wraz z 42 autentycznymi kierowcami. Naturalnie nadal możemy dowolnie zmieniać konfigurację samochodu, począwszy od rodzaju i grubości opon, przez charakterystykę zawieszenia, po kąt natarcia spojlerów. Jednak jak zaznaczają sami twórcy, mamy tutaj najmniej zmian, ponieważ już w dwóch poprzednich częściach opcja „Garażu” była niemal 100% odpowiednikiem rzeczywistości. NASCAR Racing 2003 Season oferuje trzy tryby rozgrywki jednoosnowowej, tj. Testing, Single Race oraz Championship Season; pozwala także na grę wieloosobową do 43 graczy równocześnie za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 43  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.755 / 10 na podstawie 160 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Gry podobne do NASCAR Racing 2003 Season

Wymagania wiekowe NASCAR Racing 2003 Season

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe NASCAR Racing 2003 Season

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1000MHz, 128MB RAM, 32MB RAM akcelerator 3D

NASCAR Racing 2003 Season - recenzja gry

Recenzja 26 lutego 2003, 10:47

Dodano również jedną dość przydatną opcję – możliwość regulacji zakresu pola widzenia (FOV). W NR2002 pole widzenia było na sztywno ustawione na 78 stopni. W NR2003 można to regulować w zakresie od 78 do 65 stopni. Przy ustawieniu FOV na 65 stopni widok jest moim zdaniem dużo bardziej realistyczny.