Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka NASCAR Racing 4 (PC)
OkładkaNASCAR Racing 4 (PC)

NASCAR Racing 4 PC

Czwarte wydanie wyścigów Nascar posiada ulepszony engine graficzny, oraz uzupełnioną listę pojazdów o wszystkie samochody biorące udział w Pucharze Winstona w sezonie 2001.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NASCAR Racing 4 Premiera PC

9lutego2001

pudełko PL

13kwietnia2001

producent: Papyrus Design Group wydawca: Sierra wydawca PL: Play-It

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kolejna część znanej serii wyścigów samochodowych NASCAR. W stosunku do poprzedniczek posiada szereg udoskonaleń i ulepszeń. Zmodyfikowano engine graficzny (wygładzone tekstury, efekty refleksów świetlnych itp.), przez co modele samochodów są bardziej dopracowane i realistyczne. Podobnie dzięki zwiększeniu liczby detali otocznia, wygląd tras uległ poprawieniu, zaś boksy, w których obsługa wymienia opony czy tankuje samochód, są w pełni animowane. Poprawiono także fizykę jazdy, zwiększając realizm wyścigów. Nowy model jazdy został zaprojektowany w oparciu o cztery części samochodu, dlatego też cokolwiek dzieje się z jedną z nich – ma wpływ na pozostałe. Dzięki nowemu modelowi jazdy jej techniki stały się doskonalsze i teraz można w pełni wykorzystać sprzyjające warunki aerodynamiczne, jak np. jazda w tunelu powietrznym za innym samochodem. Warto wspomnieć, że model jazdy z NASCAR 4 uchodzi za jeden z najdoskonalszych, w zasadzie na równi z gra Grand Prix Legend.

NASCAR 4 zawiera szereg elementów, które zbliżają grę do rzeczywistości. W czasie jazdy obsługa boksu informuje przez radio, czy na trasie nie pojawiła się flaga ostrzegawcza, oraz czy nadjeżdża on od wewnętrznej czy zewnętrznej części toru ostrzega przed zbliżającym się samochodem. W trakcie wyścigu można wydawać obsłudze polecenia dotyczące tego, co ma zrobić podczas najbliższego zjazdu do boksu. Dla mniej zaawansowanych fanów wyścigów Papyrus przygotował dwie pomoce do wykorzystania w czasie jazdy: system ABS oraz kontrolę trakcji. Przywrócono tryb zręcznościowy, w którym zwiększono przyczepność opon, w porównaniu z trybem symulatora, dzięki czemu nowi gracze mogą od razu cieszyć się jazdą, biorąc jednocześnie aktywny udział w wyścigu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

NASCAR Racing 4 cena w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe NASCAR Racing 4: Odpowiednia dla każdego wieku.

NASCAR Racing 4 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 350MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick