Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2008, 07:07

Sega oficjalnie zapowiada Sonic Unleashed

Kilka dni temu informowaliśy o wycieku danych, jaki miał miejsce na serwerze FTP Segi. Informacje dotyczyły nowej gry z udziałem Sonica, jednej z najpopularniejszej postaci gier video. Skoro mleko się rozlało, japońskiej firmie nie pozostało nic innego, jak odkryć karty i tak oto dziś oficjalnie możemy zapowiedzieć, że w tegorocznym sezonie świątecznym pojawi się Sonic Unleashed.

Kilka dni temu informowaliśmy o wycieku danych, jaki miał miejsce na serwerze FTP Segi. Informacje dotyczyły nowej gry z udziałem Sonica, jednej z najpopularniejszej postaci gier video. Skoro mleko się rozlało, japońskiej firmie nie pozostało nic innego, jak odkryć karty i tak oto dziś oficjalnie możemy zapowiedzieć, że w tegorocznym sezonie świątecznym pojawi się Sonic Unleashed.

Fabuła gry nie jest w tym przypadku najważniejsza, ale opowiada o tym, jak zły doktor Eggman rozbił świat na kawałki, a jedynym, który może go z powrotem poskładać jest właśnie niebieski jeż. Sonic Unleashed powstaje od trzech lat na silniku o nazwie Hedgehog Engine pozwalającemu na przedstawienie elementów dwuwymiarowego gameplayu w trójwymiarowym świecie. Ciekawostką jest fakt, iż w platformówce będziemy mieli do czynienia ze zmiennym cyklem dnia i nocy, który to znacząco ma wpływać na sposób rozgrywki.

Sega oficjalnie zapowiada Sonic Unleashed - ilustracja #1

Sega uruchomiła już stronę internetową poświęconą nowym przygodom Sonica, na której znajduje się jak na razie oświadczenie prasowe, zestaw screenshotów oraz zwiastun gry. Docelowymi platformami są Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2 oraz Nintendo Wii.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sonic Unleashed

Sonic Unleashed