Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2008, 12:20

autor: Jiker

Cykl The Sims ze sprzedażą na poziomie 100 milionów egzemplarzy!

Najlepiej sprzedającym się cyklem w historii elektronicznej rozrywki są być może przygody hydraulika Mario (200 milionów egzemplarzy!), jednakże w przypadku tylko i wyłącznie pecetów prym wiodą oczywiście Simsy. Z informacji opublikowanych przez koncern Electronic Arts wynika, że seria sprzedała się już w 100 milionach egzemplarzy!

Najlepiej sprzedającym się cyklem w historii elektronicznej rozrywki są być może przygody hydraulika Mario (200 milionów pudełek!), jednakże w przypadku tylko i wyłącznie pecetów prym wiodą oczywiście Simsy. Z informacji opublikowanych przez koncern Electronic Arts wynika, że seria sprzedała się już w 100 milionach egzemplarzy!

Cykl The Sims ze sprzedażą na poziomie 100 milionów egzemplarzy! - ilustracja #1

Wśród nich znalazło się co prawda kilka milionów konsolowych edycji The Sims (wydano ich w sumie siedem), jednakże to właśnie użytkownicy komputerów osobistych przyczynili się w największym stopniu do przekroczenia granicy 100 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Co ciekawe, sprzedaż The Sims ani myśli zwalniać. Świadczy o tym choćby społeczność zrzeszona wokół serwisu poświęconego The Sims 2 i jego licznych dodatkom. Miesięcznie odwiedza go bowiem 4,3 miliona unikalnych użytkowników, którzy tworzą zawartość (m.in. nowy ciuchy) i aktywnie uczestniczą w jej selekcji. Do tej pory pobrali oni aż 70 milionów plików udostępnionych przez innych fanów Simsów. Co więcej, w ramach serwisu YouTube opublikowano już ponad 100 tysięcy rożnego rodzaju filmów przedstawiających zabawne sytuacje z życia Simsów. W związku ze sprzedażą 100 milionów egzemplarzy w ofercie serwisu The Sims 2 znajdą się już wkrótce specjalne, darmowe dodatki do gry. Zadowolą z pewnością wszystkich fanów serii.

Pierwsza pozycja z serii The Sims zadebiutowała na światowym rynku elektronicznej rozrywki w lutym 2000 roku. Do tej pory dzieło Will Wrighta zawitało do 60 krajów na całym świecie. Poszczególne produkcje przetłumaczono w sumie na 22 języki. Aktualnie w produkcji znajduje się The Sims 3Simsy nowej generacji, które powinny zostać wydane na początku 2009 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry