Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2008, 14:41

autor: Dorota "vampire" Drużko

Rock Band w Europie jednak tańszy?

W zeszłym tygodniu koncern Electronic Arts w końcu zapowiedział znacznie opóźnioną w stosunku do amerykańskiej premierą swojej "muzycznej" gry w Europie. Ceny, jakie ustalili elektronicy są jednak znacznie wyższe niż te w kraju wuja Sama.

W zeszłym tygodniu Europę obiegła oficjalna wiadomość o niespodziewanie wysokiej cenie Rock Band. Tymczasem z hiszpańskiej strony Metodologic napływają do nas informacje jakoby koncern EA miał obniżyć swe oczekiwania.

Ceny, jakie ustalił Electronic Arts są jednak znacznie wyższe niż te w kraju wuja Sama. Zestaw samych instrumentów będzie kosztować Europejczyków 169€ - ok. 574zł, zakup gry do nich natomiast wiąże się z wydaniem kolejnych 70€ - ok. 238zł. W USA kontrolery i gra sprzedawane są razem w cenie 169$ - 362zł.

Nic dziwnego, że decyzje te spotkały się z wielkim niezadowoleniem potencjalnych nabywców. Twórcy gry – studio Harmonix są jednak nieugięci - kwota ta jest wynikiem kosztów transportu i podatków. I tu właśnie pojawia się dziwna informacja z Metodologic jakoby cena kompletu składającego się z instrumentów i gry miała zostać obniżona z 240€ (ok. 814zł) do właśnie 169€. Sugeruje to więc, nie tylko niższy koszt zakupu, ale i model sprzedaży rodem z USA.

Oficjalne stanowisko twórców brzmi: To tylko plotka. Jak będzie? Zobaczymy. Ci, których wydatek tego rzędu nie odstrasza mogą wyczekiwać premiery Rock Band w maju.

Rock Band w Europie jednak tańszy? - ilustracja #1