Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2008, 17:11

autor: Von Zay

Zapowiedziano nową grę z serii Penumbra

Dobre wieści dla miłośników zabawy z dreszczykiem – jak podaje wydawca Paradox Interactive – Frictional Games pracuję nad kontynuacją serii Penumbra. Nowa część nosić będzie podtytuł Requiem.

Dobre wieści dla miłośników zabawy z dreszczykiem – jak podaje wydawca Paradox Interactive – studio Frictional Games pracuje nad kontynuacją serii Penumbra. Nowa część nosić będzie podtytuł Requiem.

Tym razem ponownie wcielimy się w Philipa, znanego z Penumbra: Black Plague. O samej fabule wiadomo na razie niewiele - spleść ma wątki, które nie zostały doprowadzone do końca w poprzednich odsłonach. Jak wyjaśniają Fredrik Wester (Paradox) oraz Jens Nilsson (Frictional Games): wypuszczając Black Plague zespół nie zawarł tam wszystkich swoich pomysłów, dlatego było dla niego rzeczą oczywistą, że wszystkie niedokończone historie i atrakcje znajdą się w sequelu. Zwłaszcza biorąc pod uwagę światowy sukces ostatniej odsłony.

Penumbra pomimo prezentacji akcji z perspektywy pierwszej osoby stawia nade wszystko na mroczny klimat i zagadki. Ten pierwszy inspirowany jest twórczością H.P. Lovecrafta, natomiast te ostatnie oparte są na silniku fizycznym i możliwości interakcji z większością obiektów napotkanych w trakcie gry.

Nadchodząca część będzie najprawdopodobniej ostatnią: Tego typu rozszerzenie stanowić będzie doskonałe zakończenie serii, która dała zarówno nam jak i graczom tak wiele” – mówi Jens Nilsson. Chociaż znając prawa rynku niczego nie możemy być pewni.

Penumbra Requiem dostępna będzie jedynie w postaci możliwej do pobrania przez Internet z serwisu GamersGate i w praktyce jeszcze nie wiadomo, czy stanowić będzie samodzielną produkcję, czy dodatek do poprzedniej części. Zainteresowanych tematem odsyłamy na strony naszej Encyklopedii poświęcone omawianym tytułom, odpowiednio: Penumbra: Black Plague oraz Penumbra: Overture.