Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2008, 14:05

autor: Jiker

Dokonaj zagłady świata w jRPG o tytule World Destruction

Schematyczność to zazwyczaj drugie imię japońskiej odmiany RPG. Zazwyczaj opierają się na prostej zasadzie wcielenia się w grupkę entuzjastycznie nastawionych wojowników przeżywających egzystencjalne problemy, od których wymagane jest uratowanie któregoś z kolei świata. W World Destruction firmy Sega otrzymamy coś podobnego, ukazanego jednakże z nieco innej perspektywy.

Schematyczność to często drugie imię japońskiej odmiany RPG. Produkcje z tego gatunku opierają się zazwyczaj na prostej zasadzie wcielenia się w grupkę entuzjastycznie nastawionych wojowników przeżywających egzystencjalne problemy, od których wymagane jest uratowanie któregoś z kolei świata. W World Destruction firmy Sega otrzymamy coś podobnego, ukazanego jednakże z nieco innej perspektywy.

W najnowszym dziele japońskiego dewelopera wcielimy się bowiem w rolę młodzieńca o imieniu Kyrie. Został on wybrany przez Komitet World Destruction do zadania, którego celem jest zagłada świata, w którym prym wiodą zmutowane bestie, robiące z ludzi etatowych niewolników. W walce i dążeniu do wykonania zleconej misji pomogą Kyrie zakochana w nim bohaterka o imieniu Morte, Naja (w połowie człowiek, w połowie bestia, dysponujący niesamowitą siłą), zabawny Agan, licząca 300 lat Lila, zamknięta w ciele szesnastolatki oraz niedźwiedź Toppy, poszukiwacz skarbów, dbający jedynie o swój tyłek.

O jakość World Destruction zadba blisko sześćdziesięcioosobowa grupa programistów i grafików zrzeszona pod nazwą Image Epoch. Na jej czele stanęli trzej weterani rynku gier, słynący z prac nad jednym z najlepszych przedstawicieli jRPG – kultowym Xenogears. Mianowicie, za scenariusz World Destruction odpowiedzialny jest Masato Kato (mający również w swym dorobku pracę nad fabułą oryginalnego Ninja Gaiden i rewelacyjnego Chrono Trigger), projekty postaci przygotuje Kunihiko Tanaka, a nad ścieżką dźwiękową już teraz ciężko pracuje kompozytor Yasunori Mitsuda (Chrono Trigger, Shadow Hearts i wiele innych).

Japoński debiut World Destruction zapowiadany jest na tegoroczne lato. W chwili obecnej produkcja jest ukończona w 70%. Gra ukaże się wyłącznie na konsoli Nintendo DS.