Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2008, 14:40

autor: Jiker

Harmonix "wyjaśnia" wygórowaną cenę europejskiej wersji Rock Band

Bardzo długo czekaliśmy na ogłoszenie oficjalnej daty europejskiej premiery gry Rock Band (premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce niemal pół roku temu!). Gdy już się jednak doczekaliśmy, doznaliśmy szoku wywołanego niesamowicie wygórowaną ceną zestawu.

Bardzo długo czekaliśmy na ogłoszenie oficjalnej daty europejskiej premiery gry Rock Band (premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce niemal pół roku temu!). Gdy już się jednak doczekaliśmy, doznaliśmy szoku wywołanego niesamowicie wygórowaną ceną zestawu. Wystarczy wspomnieć, że koszt nabycia pełnego Rock Banda (gra, gitara, mikrofon i perkusja) zamyka się kwocie 830 złotych, podczas gdy Amerykanie płacili na starcie niecałe 500! Co na to firma Harmonix, producent gry?

Głos w sprawie postanowił zabrać główny projektant Rock Banda, Rob Kay. W wywiadzie dla serwisu Eurogamer oznajmił, że producenci i wydawcy zestawu nie chcą na nikim żerować. Według niego głównym powodem dużej różnicy między europejską a amerykańską ceną gry jest podatek VAT i generalnie wysokie koszty zakupu elektroniki w krajach Unii Europejskiej. „Cena za pełny zestaw jest rzeczywiście całkiem wysoka. Jej poziom nie jest standardowy. Z tym, że standardowy nie jest także Rock Band. To całkowicie nowa rzecz ”, mówił Kay. „Jaka inna produkcja wychodzi na rynek z trzema akcesoriami totalnie się od siebie różniącymi? Poza tym, zawsze można nabyć Rock Banda z jednym tylko instrumentem ”. Cóż z tego panie Kay, skoro nabycie choćby samej gry i gitary będzie nas kosztować aż 520 złotych? To o 170 złotych więcej niż przypadku zakupu nowego Guitar Hero III w wersji na Xboksa 360.

Wierzę, że osoby, które mimo wszystko zdecydują się na zakup Rock Banda, spędzą przy naszym dziele wiele wspaniałych chwil, których nie może im dać żadna inna gra ”, zakończył bardzo optymistycznie Kay. 23 maja będą jednak mogli tego dokonać tylko posiadacze Xboksa 360. Właściciele PlayStation 3, PlayStation 2 oraz Nintendo Wii otrzymają własne edycje gry dopiero latem.