Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 kwietnia 2004

RTS pt. Pacific Storm, czyli Pearl Harbor i nie tylko
RTS pt. Pacific Storm, czyli Pearl Harbor i nie tylko

eLKaeR, 2 kwietnia 2004, 15:44

Hasło „Tora-Tora-Tora” oznaczało początek ataku na Pearl Harbor dnia 7 grudnia 1941, który stanowił inaugurację otwartej amerykańsko-japońskiej rywalizacji militarnej w trakcie II Wojny Światowej. Dotychczas motyw rzeczonej bitwy wielokrotnie wykorzystywali rozmaici developerzy gier (m.in. studio ASAP Games w Pearl Harbor: Zero Hour) i analogicznie czynią również pracownicy rosyjskiej firmy o nazwie Lesta Studio. Projektanci ze Wschodu przygotowują obecnie w porozumieniu z korporacją wydawniczą Buka Entertainment nową PeCetową strategię czasu rzeczywistego, zatytułowaną Pacific Storm.

Czwarte urodziny Clicka!

Solnica, 2 kwietnia 2004, 14:40

Najnowszy numer miesięcznika Click! pojawi się w kioskach 6 kwietna. Z okazji czwartych urodzin redakcja przygotowała dla czytelników sporo niespodzianek. Jedną z nich jest konkurs, w którym wygrać można 2 wypasione rowerzyska firmy Kross. Drugą - pełna wersja gry.

Mody do Half-Life poprzez Steam

Elrond, 2 kwietnia 2004, 14:21

Firma Valve Software przygotowała dobrą informację zarówno dla twórców modów do Half-Life jak i graczy, którzy z tych dodatków korzystają. Otóż dystrybucja wspomnianych modów będzie się teraz odbywać poprzez usługę Steam. Funkcjonalność ta ma ruszyć w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Gathering zapowiada wydanie dwóch nowych produktów z serii Close Combat

Krystian Smoszna, 2 kwietnia 2004, 12:52

Seria Close Combat będzie kontynuowana – taką oto wiadomość przekazano opinii publicznej z obozów Gathering i Destineer Publishing Corp. Co ciekawsze, w krótkim odstępie czasu ukażą się od razu dwie gry: jedna będąca strategią rozgrywaną w czasie rzeczywistym, druga FPS-em.

Problemy Far Cry w Niemczech

Elrond, 2 kwietnia 2004, 12:08

Jak wiadomo niemieckie przepisy i regulacje prawne są bardzo restrykcyjne, dotyczy to również gier komputerowych. Niestety tym razem padło na znakomity produkt jakim jest Far Cry, którego niezlokalizowana wersja została usunięta z półek niemieckich sklepów. Tak więc gracze za naszą zachodnią granicą nie będą mogli u siebie oficjalnie dokonać zakupu Far Cry do momentu, kiedy ukaże się zlokalizowana, ocenzurowana wersja niemiecka.

Pierwsza polska płyta muzyczna, sprzedawana w całości wyłącznie w Internecie!

eLKaeR, 2 kwietnia 2004, 11:55

„(...) Rock,N,Roll umarł; Rock jest martwy stary (...)” – tak rozpoczyna się refren utworu o nazwie Twoja Generacja, otwierającego płytę zespołu Pidżama Porno pt. Marchef w butonierce. Wspomniane frazy niekoniecznie muszą być prawdziwe w kontekście słynnej polskiej grupy Perfect, która tworzy muzykę od końca lat siedemdziesiątych XX wieku i właśnie promuje kolejny krążek długogrający. Nowy longplay nosi tytuł Schody i według autorów stanowi swoistą rewolucję, ponieważ dostępny jest wyłącznie w formie elektronicznej (zbiór plików MP3) za pośrednictwem Internetu.

Dwadzieścia najlepszych gier przygodowych wszechczasów wg Adventures Gamers

Krystian Smoszna, 2 kwietnia 2004, 11:10

Serwis Adventure Gamers, zajmujący się na swoich łamach szeroko pojętymi grami przygodowymi, opublikował wczoraj listę dwudziestu najlepszych przedstawicieli gatunku w dotychczasowej historii komputerowej rozrywki. Podobny ranking umieszczono już dwa lata temu, ale na skutek awarii serwera przepadł on wówczas bez wieści.

Hity marca 2004 wg IGN.com

eLKaeR, 2 kwietnia 2004, 09:44

Ekipa autorska, pracująca dla internetowego serwisu o nazwie IGN.com, opublikowała swoją listę najlepszych gier wirtualnych, które zostały wypuszczone na rynek w ubiegłym miesiącu. Podczas przygotowywania nowego zestawienia (o poprzedniej edycji pisaliśmy 1 marca 2004) brano pod uwagę zarówno pozycje PeCetowe, jak i tytuły dedykowane konsolom Microsoft Xbox, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance.

Pierwszy kwietnia - prawda i fałsz

Łosiu, 2 kwietnia 2004, 09:05

Pierwszy kwietnia, czyli wyjątkowy dzień, Prima Aprilis, już za nami. Jak co roku, wszelkiego rodzaju media informowały o niestworzonych sprawach, rzecz jasna nie inaczej było u nas. Mieliśmy kilka wiadomości nijak mających się do rzeczywistości, a na forum małe zamieszanie wywołane niesłychaną ilością wątków niejakiego Soulcatchera :) Było miło, ale się skończyło, a tymczasem, w pełnej wersji tego newsa wymienię wiadomości, które były zmyślone.