Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 kwietnia 2004

Spider-Man 2 chwyta w sieć konsolę do gier N-Gage

Fajek, 27 kwietnia 2004, 17:12

Firmy Nokia i Activision poinformowały, że gra Spider-Man™ 2 zostanie wydana na mobilną konsolę do gier N-Gage na podstawie umowy licencyjnej między Spider-Man Merchandising i Activision.

Czy jest na sali kandydat do beta-testów EverQuest II?

eLKaeR, 27 kwietnia 2004, 15:44

Druga część pozycji pt. EverQuest ma być pierwszą grą typu MMOcRPG, w której postaci bohaterów niezależnych (NPC) przemówią niczym rzeczywiści ludzie. Łączna długość dialogów znacznie przekroczy sto godzin, a ilość zawartych słów wyniesie około półtora miliona. Wprawdzie rynkowa premiera niniejszego produktu nastąpi dopiero za kilka miesięcy, ale wybrani użytkownicy przetestują go wcześniej.

Specyfikacja techniczna Xbox 2..., MS Windows pod PowerPC...?

Łosiu, 27 kwietnia 2004, 15:42

Od ponad roku, kiedy to po raz pierwszy zaczęto tu i ówdzie przebąkiwać o kolejnej generacji konsol, w sieci Internet pojawiają się liczne spekulacje na temat tego co będzie je napędzać. Zdecydowanie największe kontrowersje wzbudza serce nowego PlayStation, tj. nadal owiany swego rodzaju „mistycyzmem” procesor Cell (czyt. wiadomość „Potęga PlayStation 3...”), nie mniej jednak elementy, w jakie zostanie wyposażony nowy Xbox, również są obiektem licznych spekulacji – w końcu wszystkich ciekawi, co Microsoft wystawi do walki z dziełem inżynierów Sony, Toshiby oraz IBMa. Dziś na światło dzienne wydostały się informacje dotyczące wnętrza Xboxa 2.

Top 10 gier na PC w UK (27/04/04)

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2004, 15:28

Oto kolejne zestawienie dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii (obejmujące okres od 18 do 24 kwietnia), przygotowane przez Chart Track. W tym tygodniu, niekwestionowanym liderem na rynku PC jest Far Cry, co nie powinno nikogo specjalnie dziwić. Poza tym, w pierwszej dziesiątce uplasowały się cztery inne FPS-y, w tym nasz rodzimy Painkiller.

Sklepy nie sprzedają wersji finalnej Breed?

eLKaeR, 27 kwietnia 2004, 11:44

Zarówno za granicą, jak i w Polsce, można już kupić taktyczną grę akcji o nazwie Breed (firma Cenega Poland wspomina o sugerowanej cenie detalicznej w wysokości 119,90 PLN). Jednakże według pracowników studia Brat Designs, obecna w sklepach pozycja nie jest ostateczną wersją developerskiego dzieła.

Za miesiąc w Gamestarze pierwsza recenzja Doom 3?

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2004, 11:43

W najnowszym wydaniu niemieckiego magazynu Gamestar pojawiły się kolejne „rewelacje” odnośnie daty premiery Doom 3. Według autorów periodyku, gra trafi na półki sklepowe jeszcze przed końcem maja! Wydaje się to mniej więcej tak samo prawdopodobne jak polska wyprawa załogowa na Marsa, ale oddajmy hołd naszym zachodnim sąsiadom, gdyż poinformowali oni również, iż w przyszłym numerze magazynu ukaże się pierwsza na świecie recenzja gry.

Poszukiwany, poszukiwana – morderca na zlecenie

Elrond, 27 kwietnia 2004, 11:25

Rysopis: znaki szczególne - srebrne pistolety, dobrze skrojony garnitur, ogolona głowa i tatuaż na potylicy. Kim jest ten osobnik? Oczywiście to Agent 47, który już po raz trzeci zagości na naszych maszynkach w produkcji zatytułowanej Hitman: Contracts. Ale jak wyglądałby stojąc obok nas?

Wojny kanapek - Burger Wars zapowiedziane

Elrond, 27 kwietnia 2004, 10:55

Czy zastanawialiście się kiedyś co by się stało, gdyby "kanapkowe" korporacje rozpoczęły walkę o klienta również przy użyciu wszelkiego rodzaju broni? Panom z firmy Amped Labs najwidoczniej taki pomysł wpadł do głowy ponieważ poinformowali o tworzeniu gry z rodzaju MOFPS (multiplayer online first person shooter) zatytułowanej Burger Wars.

David Allen zawiesza działalność studio Pharaoh Productions

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2004, 09:59

David Allen, szef niezależnego studio Pharaoh Productions postanowił zakończyć działalność w branży elektroniczno-rozrywkowej i tym samym, zawiesić działalność firmy – taką oto informację możemy przeczytać na jej oficjalnej stronie. Głównym powodem rezygnacji Allena jest – jak sam twierdzi – całkowita utrata zaangażowania do produkcji nowych gier, chociaż czynników wpływających na taką a nie inną decyzję było nieco więcej.

Codemasters na E3

Elrond, 27 kwietnia 2004, 09:22

Targi Electronic Entertainment Expo zbliżają się nieubłaganie jak wizyta(cja) teściowej, nic więc dziwnego, że praktycznie każdy dzień przynosi zapowiedzi produktów, które na E3 zostaną pokazane. Dzisiaj swoją listę gier prezentują Mistrzowie Kodu czyli Codemasters.

Oto co potrafiła zrobić seksowna Lara z Eidosem

Łosiu, 27 kwietnia 2004, 08:55

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż w drugiej połowie lat 90. ubiegłego stulecia Lara Croft stała się obiektem westchnień tysięcy fanów gier komputerowych. Nie ulega wątpliwości, iż to właśnie ta wirtualna bohaterka przyczyniła się do znacznego rozwoju firmy Eidos, wydawcy gier z nią w roli głównej. Jednakże mało kto zdaje sobie sprawę, jaka była skala tego rozwoju. Przyznam, ja również nie byłem tego świadomy, aż przez przypadek natknąłem się dziś na raporty grupy Deloitte & Touche dotyczące działalności Eidosa na przestrzeni lat 1995-97.

Midway Arcade Treasures 2 - kolejny zestaw klasycznych gier na popularne konsole

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2004, 08:35

Opublikowany w listopadzie ubiegłego roku, zestaw gier o nazwie Midway Arcade Treasures okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Użytkownicy popularnych obecnie konsol (Xbox, GameCube i PlayStation 2), otrzymali bowiem niepowtarzalną okazję eksploatacji tytułów, które w latach osiemdziesiątych święciły tryumfy na automatach w salonach gier. Nic dziwnego więc, że koncern Midway zapowiedział właśnie wydanie kolejnego zestawu, który w większości wypadków zawiera gry nieco nowsze, ale wciąż popularne i nieosiągalne dla właścicieli wymienionych wyżej platform sprzętowych.