Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 kwietnia 2004

Oficjalny debiut Kuma War!

Krystian Smoszna, 1 kwietnia 2004, 17:00

Firma Kuma Reality Games po wielu miesiącach ciężkiej pracy, opublikowała wreszcie pełną wersję Kuma War, gry akcji w perspektywie pierwszej osoby, która największy nacisk kładzie na dokładne odwzorowanie konfliktów, które odbyły się w rzeczywistości.

Blizzard anonsuje 9 rasę grywalną dla World of WarCraft

Phoenix, 1 kwietnia 2004, 15:20

Pracownicy firmy Blizzard Entertainment poinformowali w dniu dzisiejszym, iż w finalnej wersji gry World of WarCraft dostępna będzie jeszcze jedna, nie ukazywana dotąd rasa grywalna. Obecnie w świecie Azeroth mamy już ich osiem, łatwo wyrachować więc, iż „Dwu-Głowe Ogry” będą rasą dziewiątą.

Tajny projekt Blizzarda ujawniony – wszystko wskazuje na prace nad Diablo III
Tajny projekt Blizzarda ujawniony – wszystko wskazuje na prace nad Diablo III

Phoenix, 1 kwietnia 2004, 14:35

Jak zapewne wiecie, kiedy na targach ECTS we wrześniu 2001 roku włodarze firmy Blizzard Entertainment zapowiedzieli oficjalne rozpoczęcie prac nad nową grą z gatunku MMOcRPG, która później uzyskała nazwę World of WarCraft nieoficjalnie mówiło się także o tym, iż studio pracuje również nad jeszcze jednym, tajnym projektem. Później te informacje ku uciesze fanów znalazły oficjalne potwierdzenie. Do dnia dzisiejszego żaden z pracowników firmy nie puścił jednak „pary” z ust. Odrywając się od testowania World of WarCraft postanowiłem przyjrzeć się nieco bliżej zagadnieniu tajemniczego projektu.

Recenzja Anarchy Online: Shadowlands

Redakcja GRYOnline.pl, 1 kwietnia 2004, 12:37

„To już cztery lata odkąd Anarchy Online ujrzała światło dzienne. Przez ten czas mogliśmy cieszyć się ogromnym światem na planecie Rubi-Ka. Jednak gracze domagali się czegoś więcej i w końcu norweska firma FunCom stawiła czoła temu wyzwaniu. Shadowlands, bo tak nazywa się najnowszy dodatek, jest już na rynku od kilku miesięcy i cieszy się dużym powodzeniem wśród społeczności graczy Anarchy Online. Jest on pierwszym "prawdziwym" rozszerzeniem do świata AO. Wcześniejszym "pseudo" dodatkiem miał być "Notum Wars", jednak w porównaniu z Shadowlands był on bardzo ubogi, ja osobiście nazwałbym go raczej "płatnym patchem".” - zapraszamy do zapoznania się z recenzją pierwszego pełnoprawnego rozszerzenia gry MMOcRPG, zatytułowanej Anarchy Online.

Gracze EverQuest II będą słyszeć głosy

Elrond, 1 kwietnia 2004, 12:24

Nie, nie chodzi bynajmniej o jakieś psychozy, które dotkną podróżników świata EverQuest po zbyt długiej rozgrywce. Otóż twórca EverQuest, Sony Online Entertainment, a konkretnie zbliżającej się wielkimi krokami kolejnej części tej wspaniałej gry, zamierza wprowadzić do niej dość nietypową i ciekawą funkcjonalność. Funkcjonalność ta nosi nazwę voice-over a tłumacząc to na pojęcia nam bliższe oznacza, iż bohaterowie niezależni czyli NPC po raz pierwszy w historii sieciowych RPG przemówią do nas. Tak więc nie będziemy już skazani na mozolne przebijanie się przez tekst pisany - uszy nasze zostaną potraktowane mówionymi kwestiami.

Ernesto Che Guevara bohaterem cyklu gier biograficznych! Hasta la victoria siempre!
Ernesto Che Guevara bohaterem cyklu gier biograficznych! Hasta la victoria siempre!

eLKaeR, 1 kwietnia 2004, 11:55

Towarzysze! Obywatele! Ludu pracujący komputerowy i konsolowy! Nadchodzi czas wielkiego skoku w dziedzinie elektronicznej rozrywki, albowiem bliski jest już moment wybuchu ogromnej wirtualnej rewolucji! Imperialistyczne marionetki pokroju Lary Croft, Sama Fishera i Crasha Bandicoota znikną w ostatecznym niebycie, ponieważ na nieboskłonie zabłyśnie niebawem najjaśniejsza czerwona gwiazda prawdziwego bohatera walki klasowej! Wreszcie nastąpi absolutny kres napompowanych silikonem biustów, tchórzowskiego krycia się w cieniu i prostackiego zbierania jabłek, gdyż niestrudzeni proletariusze z firmy Elixir Studios (autorzy jedynego słusznego ideologicznie symulatora strategiczno-ekonomicznego pt. Republic: The Revolution) przygotowują nową serię trójwymiarowych przygodówek akcji. Główną postacią każdej części składowej zapowiedzianej dziś trylogii będzie słynny Ernesto Che Guevara!

Total Extreme Warfare 2004 - Nowy menadżer amerykańskich zapasów na rynku!
Total Extreme Warfare 2004 - Nowy menadżer amerykańskich zapasów na rynku!

Krystian Smoszna, 1 kwietnia 2004, 11:06

W dniu wczorajszym na rynku pojawił się nowy „menadżer”, firmowany przez .400 Software Studios. Tym razem jednak jego tematem przewodnim nie będzie piłka nożna ani żadna inna gra zespołowa, ale sport dla prawdziwych twardzieli –zapasy w stylu wolnym, znane pod nazwą wrestling.

John Carmack w szpitalu po eksplozji rakiety kosmicznej własnej produkcji!

Krystian Smoszna, 1 kwietnia 2004, 10:25

Gdy w grudniu ubiegłego roku informowaliśmy Was o planowanym przez Johna Carmacka locie w kosmos rakietą własnej produkcji, niefortunnie użyliśmy stwierdzenia, że „trafi on na pierwsze strony gazet”. Owszem, trafił, ale nie w takich okolicznościach jak byśmy chcieli. O 4:42 czasu polskiego, rakieta sygnowana logiem Armadillo Aerospace eksplodowała tuż nad przylądkiem Canaveral. Piloci, w tym i główny twórca Dooma 3, cudem uniknęli śmierci.

Engine Source napędza Duke Nukem Forever
Engine Source napędza Duke Nukem Forever

Wojak, 1 kwietnia 2004, 10:10

Stało się! W końcu, po tylu latach wyczekiwania, możemy z całą pewnością stwierdzić, że prace nad grą Duke Nukem Forever są już bardzo zaawansowane i tytuł ów niedługo pojawi się na sklepowych półkach. Pracownicy firmy 3D Realms nie dość, że poinformowali o tym zaledwie kilka godzin temu, to zdecydowali się jeszcze ujawnić szereg bardzo interesujących informacji – m.in. to, że grę „napędzać” będzie silnik Source, czyli posiadający ogromne możliwości engine znany z Half-Life 2!

Pacific Fighters - czyli twórcy IL-2 Sturmovik proponują nam podniebne potyczki nad Pacyfikiem
Pacific Fighters - czyli twórcy IL-2 Sturmovik proponują nam podniebne potyczki nad Pacyfikiem

Łosiu, 1 kwietnia 2004, 09:54

Miłośnicy podniebnych potyczek osadzonych w realiach II Wojny Światowej z pewnością nie mogą narzekać na brak zajęcia, głównie dzięki twórcom znakomitego IL-2 Sturmovik, zespołowi Maddox. Nasza przygoda z tą serią rozpoczęła się trzy lata temu od samego IL-2 Sturmovik, później zaś mieliśmy The Forgotten Battles (samodzielny dodatek do IL-2 Sturmovik), The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack oraz Combat Over Europe. Dziś z kolei poinformowano o nowej grze z tej serii, zatytułowanej Pacific Fighters.

Black Isle Studios - reaktywacja ??

Elrond, 1 kwietnia 2004, 09:53

Wygląda na to, że nie tylko bracia Wachowscy mają prawo do Reaktywacji swoich produkcji, co jednak ludzie sądzą na ten temat to już inna sprawa. Nas, graczy bardziej interesuje inne "wskrzeszenie". Otóż firma Interplay poinformowała, że do gry ponownie wchodzi ... Black Isle Studios !! Jak zapewne pamiętacie, firma oficjalnie nie została wymazana z rejestru a jedynie wręczono wypowiedzenia jej pracownikom. Teraz BIS powraca, i to w jakim stylu !

Kolejne rozszerzenie Uru: Ages Beyond Myst

Elrond, 1 kwietnia 2004, 09:30

Fani gier przygodowych z pewnością doskonale znają wszystkie części serii przenoszącej nas do świata Myst. Ostatnia jak na razie pozycja z tego cyklu, Uru: Ages Beyond Myst, chociaż poniosła sromotną klęskę na polu rozgrywki sieciowej, przyciąga jak magnes wszystkich miłośników zagadek w wersji dla jednego gracza. Z tego tez powodu firma Ubisoft poinformowała o zamiarze wydania kolejnego rozszerzenia tego tytułu.

Space Empires V w przygotowaniu

ComCo, 1 kwietnia 2004, 07:39

Zespół developerski Malfador oficjalnie poinformował o rozpoczęciu prac nad piątą częścią popularnego cyklu strategii kosmicznych Space Empires. Nowa produkcja zaoferuje graczom m.in. w pełni trójwymiarową grafikę (do tej pory rozgrywka toczyła się w mało-urozmaiconym środowisku 2D), przebudowany interfejs, szereg nowych broni do wykorzystania podczas zmagań, a także rozbudowane narzędzia edytorskie (tworzenie fanowskich modyfikacji, etc.).