Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 kwietnia 2004

Poradnik: Armed and Dangerous

Redakcja GRYOnline.pl, 23 kwietnia 2004, 18:03

Poradnik do gry akcji Armed and Dangerous zawiera bogato ilustrowany opis przejścia wszystkich misji wraz z informacjami o ważnych przedmiotach oraz umiejscowieniu cennych tokenów, czyli przedmiotów, które pozwalają odblokować dodatkowe opcje (np. filmiki czy etapy), jak również o ciekawostkach, które nie mają wpływu na właściwą grę, a ich zadaniem jest uprzyjemnić zabawę czy wytłumaczyć sens niektórych scen.

Gry z drugiej ręki - nie daj się oszukać

Fajek, 23 kwietnia 2004, 17:09

Nie zawsze statystyczny gracz może iść do sklepu i kupić interesującą go grę wprost z półki – powodem mogą być ograniczone fundusze lub niedostępność danego tytułu na rynku. Wtedy jedną z możliwości jest zakup gry używanej, pochodzącej z drugiej ręki.

Electronic Arts w sądzie

Elrond, 23 kwietnia 2004, 16:26

Wydawać by się mogło, że taki gigant przemysłu rozrywki elektronicznej jak EA powinien być z prawem za pan brat aby unikać spraw sądowych wytaczanych przez rozmaite firmy czyhające na najdrobniejsze potknięcia. A tu niespodzianka. Electronic Arts zostało podane do sądu przez koncern fonograficzny EMI pod zarzutem nielegalnego wykorzystania utworów muzycznych w swoich produktach. Jest to bardzo dziwne biorąc pod uwagę fakt, iż w zeszłym roku EA powołała do życia projekt EA Trax, dzięki któremu w grach tej firmy umieszczana jest tylko licencjonowana muzyka. Pikanterii sprawie dodaje również to, iż EA oraz EMI podpisały niedawno porozumienie w sprawie legalności utworów pojawiających się w grach.

Studio Winter Wolves opublikowało grę Universal Boxing Manager
Studio Winter Wolves opublikowało grę Universal Boxing Manager

Krystian Smoszna, 23 kwietnia 2004, 13:43

Niezależne studio Winter Wolves, po doświadczeniach przy tworzeniu „menedżera” drużyny piłkarskiej (Universal Soccer Manager), postanowiło wziąć w obrót inną dyscyplinę sportową, mianowicie boks. Program zatytułowany Universal Boxing Manager, jest już ukończony i można go nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony firmy.

Battlefield 2013, czyli dłuższa współpraca firm Digital Illusions i Electronic Arts

eLKaeR, 23 kwietnia 2004, 13:23

Ostatnimi czasy szwedzka firma Digital Illusions raczy entuzjastów elektronicznej rozrywki głównie kolejnymi produktami z serii Battlefield (aktualnie w trakcie developingu znajduje się Battlefield 2 i Battlefield: Modern Combat), chociaż przygotowała także wirtualne wyścigi o nazwie RalliSport Challenge (obecnie trwa realizowanie sequela). Autorzy rodem ze Skandynawii zamierzają kontynuować taką rynkową politykę, ponieważ przedłużyli umowę wydawniczą z amerykańskim koncernem Electronic Arts.

Na targach E3 nie ujrzymy Lary

Elrond, 23 kwietnia 2004, 12:55

Tak, tak, to (nie)stety prawda. Tegoroczne targi E3 nie będą gościć na swoim pokładzie kolejnych, siódmych już, przygód seksownej pani archeolog. Po wielu tygodniach plotek przedstawiciele firmy Eidos oficjalnie potwierdzili wiadomość, iż najnowsza gra z cyklu Tomb Raider nie zostanie pokazana na majowych targach gier E3. Wiąże się to również z brakiem przebranej za Larę ponętnej modelki kręcącej się przy stoisku Eidos i reklamującej grę.

1C Company na targach E3 2004

Krystian Smoszna, 23 kwietnia 2004, 11:03

Kolejną firmą która ujawniła listę gier, jakie zamierza zaprezentować podczas tegorocznych targów E3 (11-14 maja) jest rosyjska 1C Company. Katalog składa się z rekordowej ilości 21 programów i obejmuje niemal wszystkie popularne gatunki, poczynając od FPS-ów, poprzez strategie, na rozbudowanych grach role-playing kończąc.

Piraci mocno oberwali w wyniku nowej akcji amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości

eLKaeR, 23 kwietnia 2004, 10:44

Logo Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zawiera w centralnej części charakterystycznego orła z atrybutami w postaci gałązki oliwnej i pęku strzał. Wczoraj ów drapieżny ptak wykorzystał ostatni spośród wymienionych elementów, ponieważ rozpoczęto globalną ofensywę przeciwko zjawisku internetowego piractwa w kontekście własności intelektualnej (software w ogóle, a gry w szczególności).

Electronic Arts na targach E3 2004

eLKaeR, 23 kwietnia 2004, 09:55

Prawie dwadzieścia tytułów elektroniczno-rozrywkowych zamierza zaprezentować szerokiej publiczności koncern Electronic Arts podczas tegorocznych targów E3 (Electronic Entertainment Expo) w amerykańskim mieście Los Angeles (11-14 maja 2004). Chcielibyśmy przedstawić Szanownym Czytelnikom pełną listę wspomnianych gier.

Sequel Star Wars: KotOR - pierwsze informacje

Łosiu, 23 kwietnia 2004, 09:36

W zeszłym miesiącu informowaliśmy, iż korporacja LucasArts zamierza wydać w przyszłości drugą część znakomitego cRPG - Star Wars: Knights of the Old Republic, w którego, notabene, w pełni zlokalizowaną wersję możemy grać od kilku tygodni. Mówiliśmy, iż pierwsze szczegóły na temat nowego tytułu pojawią się w nowym numerze magazynu Computer Gaming World, i tak też się stało. Poniżej przedstawię wam wszystko to, co w Internecie opublikowali Ci, którzy zakupili ów magazyn.

Czego potrzebujecie, żeby w ogóle odpalić S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Łosiu, 23 kwietnia 2004, 08:38

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, to obecnie jeden z trzech (obok Half-Life 2 oraz Doom III) najbardziej „elektryzujących” i oczekiwanych tytułów z gatunku action/FPS. Premiera każdego z nich była już przekładana na dalszy termin, w przypadku S.T.A.L.K.E.R mowa obecnie jest o trzecim kwartale tego roku. Do tej pory mieliśmy okazję oglądać szereg wzbudzających zachwyt zwiastunów filmowych oraz screenów (niektórzy widzieli nawet alfę gry) tego tytułu, a zawsze po zapoznaniu się z kolejnym przychodzi pytanie. Jaki muszę mieć komputer, że to w ogóle odpalić? Pierwszą oficjalną i w pełni jasną, odpowiedź na to pytanie udzielił webmaster niemieckiego oddziału koncernu THQ (wydawcy gry).

Podział kont w Dark Age of Camelot

Łosiu, 23 kwietnia 2004, 07:56

Mythic Entertainment, twórca jednej z najpopularniejszych obecnie gier MMO „Dark Age of Camelot” poinformował dziś o w prowadzeniu 27 kwietnia, nowej, unikatowej w skali tejże gry możliwości. Mowa tu o tzw. „dzieleniu kont użytkowników”, które pozwoli graczom przenieść do czterech swoich postaci w grze z istniejącego już konta do nowego konta (w obrębie jednego serwera). Niestety taka operacja wiązać się będzie z uiszczeniem jednorazowej opłaty w wysokości 40 dolarów (około 160PLN).