Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Aura: Fate of the Ages (PC)

Aura: Fate of the Ages PC

Aura: Fate of the Ages to gra przygodowo-logiczna, przenosząca nas do fantastycznej krainy, gdzie główny bohater, czyli Ty, staje przed trudnym zadaniem odnalezienia czterech magicznych pierścieni.

Logiczne

PC Windows
Okładka Aura: Fate of the Ages (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25czerwca2004

26lutego2009

pudełko PL

Aura: Fate of the Ages to gra przygodowo-logiczna, przenosząca nas do fantastycznej krainy, gdzie główny bohater, czyli Ty, staje przed trudnym zadaniem odnalezienia magicznych pierścieni oraz świętych artefaktów. Legenda głosi, że kto wejdzie w ich posiadanie, otrzyma dostęp do ukrytego świata i zupełnie nowej rzeczywistości, ale co najważniejsze, posiądzie niewyobrażalne moce i stanie się nieśmiertelny.

Program utrzymany jest w perspektywie pierwszej osoby i wykorzystuje klasyczny interfejs „point & click” (kursor zmienia się w zależności, od tego, co możemy zrobić z danym przedmiotem). W przeciwieństwie jednak do innych gier tego typu, nie mamy tu do czynienia z naturalnym ciągiem przyczynowo-skutkowym, ale zestawem zagadek logicznych, w których trzeba będzie trochę silniej niż zwykle wysilić szare komórki. Na eksplorację czekają cztery odmienne krainy (Dolina Ademiki, Dragast, Na-Tiexu, Wyspa Jedności), a w każdej z nich został ukryty jeden z artefaktów. Światy różnią się dość znacznie między sobą, nie tylko pod względem ogólnego wykonania, ale także wyzwań, jakie tam napotkamy. Gra posiada solidną, pre-renderowaną grafikę, w której największe wrażenie robią pieczołowicie przygotowane krajobrazy. Orginalna, symfoniczna muzyka i ambientowe podkłady dopełniają wrażeń estetycznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 315 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Gry podobne do Aura: Fate of the Ages

Klasyfikacja PEGI Aura: Fate of the Ages

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Aura: Fate of the Ages

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 128MB RAM, karta grafiki 32MB, 1.3 GB HDD

Poradnik: Aura: Fate of the Ages

wiadomość9 marca 2009

„Witaj w poradniku do gry Aura: Fate of the Ages – przyjemnej przygodówki point & click naładowanej elementami logicznymi. Poradnik zawiera kompletny opis fabuły oraz dokładne opisy wszystkich zagadek, jakie napotkasz na swej drodze."

Gry firmy Dreamcatcher w systemie elektronicznej dystrybucji TotalGaming

wiadomość30 sierpnia 2007

Zespół Stardock Entertainment, właściciel serwisu TotalGaming.net poinformował, że zawarł umowę partnerską z korporacją wydawniczą Dreamcatcher Interactive. Dzięki podpisanemu porozumieniu sztandarowe produkty drugiej z firm już wkrótce doczekają się dystrybucji nie tylko w formie tradycyjnych, sklepowych pudełek, ale także za pośrednictwem wygodniejszego dla wielu klientów kanału sieciowego.

Sacred Rings od Adventure Company

wiadomość17 maja 2005

Firma Adventure Company, jeden z czołowych wydawców gier przygodowych, poinformowała o planach wydania gry The Sacred Rings (znanej wcześniej pod nazwą Aura 2). The Sacred Rings to sequel dobrze przyjętej przez graczy Aura: Fate of the Ages.

Złota Aura

wiadomość16 czerwca 2004

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników gier przygodowych. Jak poinformowała firma Adventure Company, najnowsza gra z jej stajni, Aura: Fate of the Ages, właśnie weszła w złoty status i niedługo pojedzie do tłoczni. Aura: Fate of the Ages kontynuuje znakomitą rodzinę przygodówek, wśród których znajdziemy serię Myst czy firmowany logo Adventure Company, nasz rodzimy Schizm 2.

The Adventure Company na targach E3 (29/04/04)
The Adventure Company na targach E3 (29/04/04)

wiadomość29 kwietnia 2004

Kolejną firmą, która zaprezentowała listę produktów z myślą o rozpoczynających się 11 maja targach E3, jest The Adventure Company. W jej ofercie znajdą się cztery tytuły (ich krótką charakterystykę prezentujemy poniżej) oraz jeszcze jeden, nieznany produkt, który zostanie ogłoszony dopiero podczas imprezy. Wszystkie gry The Adventure Company mają zadebiutować na rynku latem bieżącego roku.