Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2007, 16:10

Half-Life 2: Episode Two i Portal w wersjach na PC z systemem Osiągnięć

Wszystko wskazuje na to, że Team Fortress 2 nie będzie jedynym elementem zestawu Half-Life 2: Orange Box, posiadającym zestaw tzw. Osiągnięć (Achievementów), charakterystycznych dla gier wydawanych na konsolę Xbox 360. W jedną z funkcji systemu Games for Windows – Live zostaną bowiem wyposażone również Half-Life 2: Episode Two oraz Portal.

Wszystko wskazuje na to, że Team Fortress 2 nie będzie jedynym elementem Half-Life 2: Orange Box, posiadającym zestaw tzw. Osiągnięć (Achievementów), charakterystycznych dla gier wydawanych na konsolę Xbox 360. W jedną z funkcji systemu Games for Windows – Live zostaną bowiem wyposażone również Half-Life 2: Episode Two oraz Portal.

Serwis HalfLife2.com przekazując powyższą informację powołał się na Robina Walkera z firmy Valve. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy zatem oznajmić, że użytkownicy pecetów z zainstalowanym systemem Windows Vista i regularnie opłacanym abonamentem Games for Windows – Live będą mogli już niedługo wciągnąć się na całego w wir kolekcjonowania popularnych Osiągnięć.

Z wcześniejszych informacji wynika ponadto, że Achievementami będzie się mogła również pochwalić podstawowa wersja Half-Life 2, a być może także i dodatek o tytule Episode One. Gdyby do tego doszło, mielibyśmy do czynienia z podobną sytuacją, jak w przypadku edycji przeznaczonej dla konsoli Xbox 360, w której (wliczając wszystkie wchodzące w jej skład pozycje) gracze będą mogli uzyskać 99 Osiągnięć.