Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2007, 18:19

Square Enix o premierze czwartego dodatku do gry Final Fantasy XI

Japońska firma Square Enix ujawniła wreszcie kilka bardziej konkretnych informacji na temat czwartego już dodatku do sieciowego MMO pod tytułem Final Fantasy XI – Wings of the Goddess. Poznaliśmy w ten sposób dokładną datę jego światowej premiery.

Japońska firma Square Enix ujawniła wreszcie kilka bardziej konkretnych informacji na temat czwartego już dodatku do sieciowego MMO pod tytułem Final Fantasy XIWings of the Goddess. Poznaliśmy w ten sposób dokładną datę jego światowej premiery.

Z informacji przekazanych przez rzecznika producenta popularnych jRPG wynika, że dojdzie do niej 22 listopada bieżącego roku. Z add-onu będą mogli skorzystać tylko i wyłącznie posiadacze „podstawki” w wersjach na konsolę Xbox 360 oraz komputery osobiste. W ciągu najbliższych kilkunastu dni powinny dodatkowo zostać ujawnione dokładne fakty odnośnie jego ceny.

Przypominamy, że Final Fantasy XI mamy do czynienia z pełnoprawną produkcją MMOcRPG, podobną do takich sławnych gier jak: World of Warcraft, EverQuest, Anarchy Online, czy Dark Age of Camelot. Akcja Final Fantasy XI rozgrywa się w świecie fantasy zwanym Vana'Diel łączącym zarówno elementy magiczne jaki techniczne. Do tej pory firma Square Enix opublikowała trzy dodatki: Rise of the Zilart, Chains of Promathia oraz Treasures of Aht Urhgan. W grę gra obecnie 500,000 użytkowników komputerów osobistych oraz konsol PS2 i Xbox 360.