Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2007, 18:49

autor: Jiker

Piątki z Virtual Console - Ninja Gaiden

Zgodnie z obietnicami sprzed tygodnia, europejski oddział Nintendo udostępnił wszystkim tutejszym miłośnikom usługi Virtual Console kolejny zestaw gier do tej pory niedostępnych. Po Super Mario Bros.: Lost Levels i Mario Super Picross przyszła pora na Ninja Gaiden (choć wydano u nas nieznacznie zmienioną wersję obdarzoną tytułem Shadow Warrior) oraz Ninja JaJaMaru-Kun.

Zgodnie z obietnicami sprzed tygodnia, europejski oddział Nintendo udostępnił wszystkim tutejszym miłośnikom usługi Virtual Console kolejny zestaw gier do tej pory niedostępnych. Po Super Mario Bros.: Lost Levels i Mario Super Picross przyszła pora na Ninja Gaiden (choć wydano u nas nieznacznie zmienioną wersję obdarzoną tytułem Shadow Warrior)oraz Ninja JaJaMaru-Kun.

Pierwsza z wymienionych pozycji jest kultowym platformerem, w którym wcielamy się w postać wojownika ninja o imieniu Ryu Hayabusa, wyruszającego w niebezpieczną podróż poza granice swego ojczystego kraju. Jej cel został wyznaczony przez umierającego ojca Ryu, który powierzył mu misję wywiezienia mitycznego Smoczego Miecza do Stanów Zjednoczonych. Okazuje się jednak, że tak drogocenna rzecz potrafi ściągnąć na siebie chętnych nie tylko w Japonii, ale także w najbogatszym kraju świata. Ninja Gaiden kosztuje 600 Wii Points (NES). Gra warta uwagi szczególnie w świetle zapowiedzianej niedawno drugiej odsłony Ninja Gaiden nowej generacji, który to tytuł zostanie wydany na konsoli Xbox 360.

O ile w przypadku Ninja Gaiden twórcy podeszli do tematyki ninja w sposób poważny, o tyle w Ninja JaJaMaru-Kun została ona potraktowana z przymrużeniem oka. Do dyspozycji gracza oddana została bowiem prosta zręcznościówka, w której gracz walczy z niegroźnymi potworkami. Zadaniem gracza jest uratowanie Księżniczki, więzionej przez złośliwego lorda Namazu. Cena gry ustalona została na poziomie 600 Wii Points.

Ostatnią udostępnioną pozycją jest znany już Amerykanom, World Class Baseball (Turbografx-16, 600 Wii Points).