Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 września 2007, 10:42

autor: Misiek

Wii wyprzedziło Xboxa 360 w wynikach sprzedaży konsol

Chociaż temat ten był obecny w sieci od dobrych kilkunastu dni, teraz mamy bardziej wiarygodne dane. The Financial Times potwierdza, że Wii wyprzedziło Xboxa 360 w ilości sprzedanych konsol na całym świecie i tym samym Nintendo wróciło na pozycję lidera dopiero po 17 „chudszych” latach. Ostatnią maszynką firmy hydraulika, która panowała na rynku był SNES w 1995 roku.

Chociaż temat ten był obecny w sieci od dobrych kilkunastu dni, teraz mamy bardziej wiarygodne dane. The Financial Times potwierdza, że Wii wyprzedziło Xboxa 360 w ilości sprzedanych konsol na całym świecie i tym samym Nintendo wróciło na pozycję lidera dopiero po 17 „chudszych” latach. Ostatnią maszynką firmy hydraulika, która panowała na rynku był SNES.

Raport The Financial Times opiera się na danych pochodzących z wiarygodnych źródeł – wyniki sprzedaży w Japonii opracowała firma Enterbrain, w USA – NPD Group, natomiast niemieckie GfK – w Europie. Obliczono ilu każda z konsol nowej generacji znalazła nabywców do końca lipca (na Starym Kontynencie i Stanach Zjednoczonych) i sierpnia (w Kraju Kwitnącej Wiśni). Wyniki są następujące:

  • Wii – 9 milionów
  • Xbox 360 – 8.9 miliona
  • PS3 – 3,7 miliona

Przypomnijmy, że 360-tka ukazała się na rynku blisko rok wcześniej niż konkurencyjne konsole. Analitycy upatrują sukcesu Wii w niskiej cenie sprzętu, natomiast słabsze wyniki Xboxa – w zaniedbywaniu rynku japońskiego, co skutkuje tragicznymi wynikami sprzedaży maszynki Microsoftu na tamtejszym terytorium.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.