Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2007, 12:08

autor: Metatron

Jakie są różnice pomiędzy Manhuntem 2 w wersji pierwotnej i ocenzurowanej?

Chętni do zagrania w Manhunta 2, wzbudzającą sporo kontrowersji grę Rockstara, będą w końcu mogli to zrobić. Przypominamy, że tytuł miał pojawić się na rynku podczas minionych wakacji, ale nie otrzymał odpowiedniej klasyfikacji wiekowej i firma została zmuszona do wstrzymania premiery oraz zmodyfikowania swojej produkcji.

Chętni do zagrania w Manhunta 2, wzbudzającą sporo kontrowersji grę Rockstara, będą w końcu mogli to zrobić. Przypominamy, że tytuł miał pojawić się na rynku podczas minionych wakacji, ale nie otrzymał odpowiedniej klasyfikacji wiekowej i firma została zmuszona do wstrzymania premiery oraz zmodyfikowania swojej produkcji. Serwis IGN miał do czynienia z Manhuntem 2 w wersji nieocenzurowanej oraz tej, która trafi do sklepów. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, jakie zmiany wprowadzili twórcy, by uzyskać satysfakcjonującą klasyfikację wiekową gry.

Okazało się, że z finalnego Manhunta 2 wycięto najbardziej brutalne sceny egzekucji, jak na przykład pozbawianie męskości za pomocą nożyczek, a te, które pozostały, zmieniono w ten sposób, by ich przebieg nie był dokładnie pokazany. Dlatego też w chwili dokonania zabójstwa ekran ciemnieje i nakładane jest na niego rozmycie i inne filtry, które skutecznie zasłaniają przedstawioną akcję. Widzimy krew, słyszymy odgłosy cięcia, łamania kości i uderzeń, ale nie widzimy dokładnie tego, co w danym momencie nasz bohater robi. Nie trzeba chyba dodawać, że w pierwotnej wersji wszystkie egzekucje miały być przedstawione z detalami.

Jakie są różnice pomiędzy Manhuntem 2 w wersji pierwotnej i ocenzurowanej? - ilustracja #1

W tym miejscu traci nieco sens zachowany jeszcze z pierwszej części system zabójstw o trzech stopniach przemocy. W skrócie polegał on na tym, że zabicie przeciwnika następowało w tym brutalniejszy sposób, im dłużej kierowany przez gracza bohater przygotowywał się do ataku stojąc za plecami swojej ofiary. Po zmianie prezentacji scen egzekucji, dłuższe (a więc i trudniejsze) wyczekiwanie nie przynosi większych zmian, po prostu usłyszymy inne dźwięki i zobaczymy nieco inaczej poruszające się cienie postaci. To wszystko.

Pomimo tych zmian, jak przyznaje serwis IGN, gra wciąż pozostaje najbrutalniejszą produkcją w historii. Ciężka, mroczna atmosfera, przytłaczająca muzyka oraz hektolitry krwi sprawiają, że w dalszym ciągu Manhunt 2 jest godną uwagi pozycją dla amatorów mocnych wrażeń.

Przypominamy, że Manhunt 2 ukaże się na konsole PS2, PSP oraz Wii. Amerykańska premiera odbędzie się 1 listopada. Do tej pory nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała sprawa z wydaniem gry na europejskim rynku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Manhunt 2

Manhunt 2