Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 września 2007, 15:52

autor: Metatron

Sony: premiera serwisu Home nie będzie głośna

Home to społecznościowy serwis przeznaczony dla posiadaczy PS3, który ma wystartować jeszcze tej jesieni. Od momentu ogłoszenia prac nad projektem (marzec 2007), Sony nieustannie informuje o możliwościach nowego produktu, poświęcając mu na przykład całkiem sporą część konferencji, która odbyła się w ramach E3.

Home to społecznościowy serwis przeznaczony dla posiadaczy PS3, który ma wystartować jeszcze tej jesieni. Od momentu ogłoszenia prac nad projektem (marzec 2007), Sony nieustannie informuje o możliwościach nowego produktu, poświęcając mu na przykład całkiem sporą część konferencji, która odbyła się w ramach E3. Mimo wszystko jednak nie powinniśmy oczekiwać, że start Home będzie wypromowany na podobne wydarzenie jak premiera Halo 3. Mamy tu bowiem do czynienia z zupełnie innym typem produktu.

Sony: premiera serwisu Home nie będzie głośna - ilustracja #1

Jamie McDonald z Sony Computer Entertainment podzielił się informacjami na temat przygotowywanego serwisu z redaktorami strony GamesIndustry.biz. Przyznał, że w ciągu najbliższych miesięcy projekt wkroczy w fazę zamkniętych testów beta, a następnie zostanie dołączony do Cross Media Bar (interfejs PS3). Aktualnie w testach uczestniczą pracownicy Sony oraz zaufane firmy i osoby, dopiero potem dostęp do Home w wersji beta uzyskają posiadacze konsoli – nie wszyscy, a jedynie ci, którzy otrzymają zaproszenie. Nie wiadomo jednak jeszcze dokładnie, na jakich zasadach mają być one przyznawane.

„W przeszłości tworzyliśmy grę, umieszczaliśmy ją na nośniku i puszczaliśmy do sklepów. Tutaj jest inaczej. [Home] wciąż ewoluuje, z miesiąca na miesiąc zmienia się. Dlatego nie można mówić o głośnej premierze” – powiedział McDonald. „Tak to się robi w świecie Web 2.0.” – dodał, a następnie porównał sytuację Home do startu Gmaila i jemu podobnych usług.

Sony: premiera serwisu Home nie będzie głośna - ilustracja #2

Na podanym przez SCE Benelux wykazie produkcji, które w ciągu najbliższych miesięcy trafią do oferty europejskiego PalyStation Store, Home otrzymał mało precyzyjny termin premiery: środek jesieni. Wcześniej mówiło się o starcie Home w październiku. Czy jednak tak się stanie? To wątpliwe, jeżeli weźmie się pod uwagę słowa MacDonalda o tym, że zamknięte beta testy odbędą się dopiero w ciągu najbliższych miesięcy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

PlayStation Home

PlayStation Home