Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 września 2014, 16:36

autor: Adrian Werner

PlayStation Home zostanie zamknięte w przyszłym roku

Firma Sony poinformowała o zamiarze zamknięcia wirtualnego świata PlayStation Home. Serwery zostaną ostatecznie wyłączone pod koniec marca przyszłego roku, ale koniec usługi poprzedzi kilka darmowych atrakcji.

PlayStation Home zostanie zamknięte przyszłym roku - ilustracja #1

Mamy złe wieści dla fanów PlayStation Home, czyli sieciowej usługi dostępnej dla posiadaczy konsoli PlayStation 3. Firma Sony poinformowała, że serwery zostaną zamknięte 31 marca przyszłego roku. Natomiast od 11 listopada tego roku aplikacja przestanie być rozwijana o nową zawartość. Od tego momentu gracze otrzymają niecały miesiąc (do 3 grudnia) na pobranie interesujących ich materiałów. Nie znaczy to jednak, że autorzy zamierzają kompletnie porzucić swoje dzieło. Zamiast tego, jako podziękowanie za wspólnie spędzone z użytkownikami lata, szykowanych jest kilka darmowych bonusów, które pojawią się wraz z odliczaniem do końca usługi w przyszłym roku.

Decyzję o zamknięciu serwerów PlayStation Home twórcy motywują zmieniającą się sytuacją na rynku, choć nie zdradzono co tak naprawdę to oznacza. Możemy jedynie przypuszczać, że jednym z powodów jest powolne porzucanie konsoli PlayStation 3 na rzecz jej następcy i prawdopodobnie Sony uznało, że konwersja usługi na nowy sprzęt nie przyniosłaby przychodów będących w stanie pokryć koszty takiej operacji.

Przypomnijmy, że PlayStation Home wystartowało w grudniu 2008 roku i do dzisiaj przez jego serwery przewinęły się dziesiątki milionów użytkowników. Usługa pozwala na stworzenie własnego awatara i eksplorowanie w jego skórze wirtualnego świata, gęsto zapełnionego ciekawymi atrakcjami, w tym mini gierkami i pokazami, oraz postaciami innych graczy.

  1. PlayStation Home – strona oficjalna