Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2014, 14:41

autor: Adrian Werner

Assassin’s Creed: Rogue - wersja PC coraz bardziej prawdopodobna

Pojawiły się plotki sugerujące, że firma Ubisoft ma w planach pecetową wersję Assassin’s Creed: Rogue, czyli gry zapowiedzianej do tej pory tylko na konsole poprzedniej generacji.

Wydaje się, że zapowiedź pecetowej wersji gry jest tylko kwestią czasu. - Assassin’s Creed: Rogue - wersja pecetowa coraz bardziej prawdopodobna - wiadomość - 2014-09-27
Wydaje się, że zapowiedź pecetowej wersji gry jest tylko kwestią czasu.

Listopad będzie w tym roku wyjątkowo obfity dla fanów serii Assassin’s Creed. Wydawca marki, czyli firma Ubisoft, szykuje bowiem premiery aż dwóch odsłon tego cyklu. Pecety, PlayStation 4 i Xbox One otrzymają Assassin’s Creed: Unity, podczas gdy posiadacze konsol poprzedniej generacji dostaną Assassin’s Creed: Rogue. Oczywiście, dobrego nigdy za wiele, więc sporo graczy komputerowych liczy na to, że drugi z tych tytułów również doczeka się edycji na PC. Najnowsze plotki sugerują, że nadzieje te mogą nie być płonne. Źródła tych spekulacji są dwa. Po pierwsze, wydanie pecetowe zostało wymienione obok konsolowych w bazie danych Fale Conosco, czyli organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom na rynku brazylijskim.

Drugim źródłem plotek jest należąca do Ubisoftu usługa Uplay. Użytkownikowi o ksywce prudislaav udało się odnaleźć w sekcji poświęconej Assassin’s Creed: Rogue logo wersji pecetowej, obok zapowiedzianych wcześniej wydań na Xboksa 360 i PlayStation 3. Wydawca szybko zmodyfikował ten fragment i usunął wzmiankę o edycji na PC, ale mleko już się rozlało i prudislaav zdążył wcześniej zapisać zrzut ekranu.

Źródło: prudislaav - Assassin’s Creed: Rogue - wersja pecetowa coraz bardziej prawdopodobna - wiadomość - 2014-09-27
Źródło: prudislaav

Oczywiście, do czasu oficjalnego potwierdzenia wersji pecetowej gry wszystko to należy traktować jedynie jako obiecujące plotki. Są one jednak powodem do optymizmu i zdziwilibyśmy się, gdyby Assassin’s Creed: Rogue ostatecznie nie pojawiło się na PC. Zwłaszcza, że twórcy projektu nie kryją swojego zainteresowania w tej kwestii. W zeszłym tygodniu jeden z producentów zdradził w wywiadzie, że deweloperzy są świadomi istnienia sporego popytu na wydanie komputerowe i jego opracowanie jest czymś, co na poważnie rozważają.

Przypomnijmy, że Assassin’s Creed: Rogue ma stanowić zwieńczenie historii zapoczątkowanej w Assassin’s Creed III i Assassin’s Creed IV: Black Flag. Głównym bohaterem będzie Shay Patrick Cormac – były członek zakonu asasynów, który wypowiada wojnę swoim dawnym towarzyszom broni i w trakcie kampanii przeobrazi się w bezwzględnego templariusza. Pod względem mechanizmów rozgrywki, produkcja stanowić będzie rozwinięcie rozwiązań z „czwórki”, więc duża rolę odegra wykorzystywanie i ulepszanie własnego statku. Warto dodać, że w grze zabraknie trybu multiplayer.

  1. Oficjalna strona gry Assassin's Creed: Rogue
  2. Zapowiedź gry Assassin's Creed: Rogue