Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2014, 13:12

autor: Góral

Viking Squad - beat 'em up 2D ukaże się w 2015 roku na PS4

Studio Slick Entertainment zapowiedziało dwuwymiarowego beat 'em upa Viking Squad na konsolę PlayStation 4. W produkcji wcielimy się w wikingów plądrujących wioski w poszukiwaniu skarbów. Gra ukaże się w przyszłym roku.

Niezależne studio Slick Entertainment, znane m.in. z takich gier jak Scrap Metal i N+, zapowiedziało swój kolejny projekt Viking Squad na PlayStation 4. Będzie to tytuł przypominający inną słynną produkcję indie - Castle Crashers od zespołu The Behemoth. Oznacza to, że w przyszłym roku użytkownicy najnowszej konsoli firmy Sony otrzymają dwuwymiarowego przedstawiciela gatunku beat 'em up, z wikingami w roli głównej. W produkcji wcielimy się w słynnych skandynawskich wojowników, którzy przemierzają świat w poszukiwaniu skarbów dla chciwego i podejrzanego Jarla. Co ciekawe, pomimo iż Viking Squad oficjalnie zostało zapowiedziane wyłącznie na PS4, tak twórcy w komentarzach pod wpisem na blogu PlayStation stwierdzili, że bardzo lubią hadhelda PlayStation Vita i niewykluczone, że projekt wyląduje również i na nim.

Viking Squad może się pochwalić przyjemną, kreskówą grafiką. - Viking Squad - dwuwymiarowy beat 'em up ukaże się w 2015 roku na PS4 - wiadomość - 2014-09-27
Viking Squad może się pochwalić przyjemną, kreskówą grafiką.
Viking Squad w skrócie:
  • Gatunek: beat 'em up
  • Deweloper: Slick Entertainment
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4
  • Data premiery: 2015 rok

Zabawa w produkcji ma być nastawiona głównie na rozgrywkę w trybie współpracy. Gracze przejmą kontrolę nad wojownikami różniącymi się od siebie nie tylko wyglądem, ale także umiejętnościami i broniami. Podczas rozgrywki bohaterowie zdobywać będą doświadczenie, które pozwoli im wykorzystywać nowy sprzęt, wpływający na ich możliwości podczas walki oraz to, jak długo mogą pozostawać w podróży.

Deweloperzy stwierdzili, że tytuł stawiać ma na umiejętności grających osób i precyzję. Ujawniono, że np. uderzenia krytyczne nie będą zaliczane w losowy sposób, lecz by zadać tego typu cios, trzeba będzie wykazać się świetnym timingiem. Każda wyprawa ma być ograniczona przez posiadane przez nas zasoby, po wykorzystaniu których trzeba wrócić do wioski, sprzedać łupy i uzupełnić zapasy, by wyruszyć w kolejną podróż.

Viking Squad zapowiada się więc bardzo ciekawie, zwłaszcza dla fanów tego typu produkcji. Dodatkowym plusem gry z pewnością jest także śliczna, kreskówkowa oprawa graficzna, którą obejrzycie na poniższych screenach.

W Viking Squad będziemy podróżować łodzią pomiędzy kolejnymi lokacjami. - Viking Squad - dwuwymiarowy beat 'em up ukaże się w 2015 roku na PS4 - wiadomość - 2014-09-27
W Viking Squad będziemy podróżować łodzią pomiędzy kolejnymi lokacjami.