Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2014, 12:20

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Assassin’s Creed: Rogue może pojawić się na PC

W czasie sesji Q&A, jeden z producentów Assassin’s Creed: Rogue poinformował między innymi, że istnieje spory popyt na wersję pecetową, więc twórcy rozważą jej stworzenie.

W czasie sesji Q&A, Karl von der Luhe, jeden z producentów Assassin’s Creed: Rogue, poinformował, że istnieje spory popyt na wersję pecetową, więc twórcy niebawem rozważą jej stworzenie, choć nie wiemy, kiedy można spodziewać się podjęcia jakichś konkretnych decyzji na ten temat. Von der Luhe opowiedział także o świecie gry, m.in. o balansie pomiędzy otoczeniem wodnym a lądowym, które przeciętnie ma wynosić 50/50, choć ostatecznie będzie to zależeć od decyzji gracza – gra posiada trzy duże światy osadzone w Ameryce Północnej, z których dwa są całkowicie wodne lub lądowe (odpowiednio: okolice Zatoki Świętego Wawrzyńca i Nowy Jork), natomiast jeden jest swojego rodzaju hybrydą (dolina rzeczna). Z powyższego materiału można się także dowiedzieć, że transformacja głównego bohatera z asasyna do templariusza zostanie pokazana w całości, zaś sam koncept prowadzenia postaci „z drugiej strony barykady” miał fascynować deweloperów serii Assassin’s Creed od czasu stworzenia jej pierwszej odsłony.

Assassin’s Creed: Rogue zadebiutuje 11 listopada bieżącego roku na konsolach poprzedniej generacji, tj. Xbox 360 i PlayStation 3.