Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2014, 12:23

autor: Góral

Total War: Rome II - Edycja Cesarska zadebiutowała na rynku

Od wczoraj dostępna jest najnowsza wersja gry strategicznej Total War: Rome II - Edycja Cesarska. Wprowadza ona nie tylko szereg usprawnień do mechaniki rozgrywki, ale także kampanię Cesarz August. Dodatek, jak i wszystkie ulepszenia, dostępny jest za darmo dla osób posiadających już podstawowe wydanie produkcji.

Zgodnie z wcześniej złożoną obietnicą, firma SEGA wypuściła wczoraj na rynek grę Total War: Rome II - Edycja Cesarska. Tytuł śmiało można nazwać kompletną wersją produkcji z września 2013 roku, gdyż zawiera wszystkie wydane aktualizacje oraz kolejne rozszerzenie z kampanią Cesarz August, które wedle opublikowanej informacji prasowej, zapewnia setki godzin zabawy dzięki nowej mapie odzwierciedlającej sytuację geopolityczną za czasów Drugiego Triumwiratu. Równie ważny jest jednak fakt, że dodatek ten udostępniany jest za darmo wszystkim osobom, które posiadają już „podstawkę” w swojej kolekcji. Jeżeli nie zaliczacie się do tego grona, to tytuł możecie nabyć za około 70 zł. Poszczególne oferty sprzedawców znajdziecie klikając w poniższe linki.

Total War: Rome II - Edycja Cesarska w skrócie:
  • Gatunek: gra strategiczna
  • Deweloper: Creative Assembly
  • Platformy sprzętowe: komputery osobiste
  • Data premiery: 16 września 2014 roku

Edycja Cesarska wprowadziła także kilka usprawnień do mechaniki gry. Przede wszystkim do dyspozycji fanów oddano ulepszony system dyplomacji oraz lepiej zbalansowane bitwy. Twórcy zatroszczyli się również o zmienione drzewko budowania, nowe frakcje i jednostki, a także delikatne zmiany oprawy graficznej. Z pewnością cześć z Was bawi się od wczoraj najnowszą wersją Rome II, więc zachęcamy do wyrażenia swoich opinii o zmianach i kampanii Cesarz August.

Total War: Rome II - Edycja Cesarska to nie jedyna atrakcja, którą w tym miesiącu przygotowano dla fanów popularnej serii strategii. Według ostatnich informacji, studio Creative Assembly zaprezentuje nową odsłonę Total War 25 września. Niestety obecnie to wszystko, co wiemy na ten temat.