Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2014, 19:42

autor: Arantasar

Nowa gra z serii Total War zostanie zapowiedziana 25 września

Zgodnie z planem targów Eurogamer Expo, odbywających się w dniach 25 – 28 września w Londynie, pierwszego dnia studio Creative Assembly zaprezentuje nową odsłonę serii Total War. Uczestnicy spotkania poznają szczegóły produkcji i zobaczą nową grę w akcji. Zapowiedziana jest także zaskakująca niespodzianka.

25 września zostanie ujawniona nowa gra z serii Total War - Nowa gra z serii Total War zostanie zapowiedziana 25 września - wiadomość - 2014-09-09
25 września zostanie ujawniona nowa gra z serii Total War

Jak wynika z oficjalnej informacji prasowej, 25 września studio Creative Assembly zaprezentuje nową odsłonę serii Total War. Uczestnicy spotkania, organizowanego w ramach targów Eurogamer Expo (EGX), odbywających się w dniach 25 – 28 września w Londynie, będą mogli poznać szczegóły produkcji, a także zobaczyć nową grę w akcji. Nie wiadomo jednak, czy zaprezentowany tytuł będzie dodatkiem do wcześniejszych wydań czy zupełnie nowym produktem. Być może dowiemy się czegoś na temat Total War: Arena, sieciowej odsłony serii opartej na modelu free-to-play, która ma się ukazać w grudniu tego roku. Zgodnie z informacją prasową zebrani powinni przygotować się także na „zaskakującą niespodziankę”. Konferencja twórców będzie miała miejsce o godzinie 15:00 czasu polskiego.

W ramach EGX, Creative Assembly wraz z wydawcą, firmą SEGA, będą obecni także w kontekście innej wspólnej gry – Obcy: Izolacja, która jest już w fazie przygotowań do sprzedaży. Twórcy uczcili ten fakt wypuszczając krótki trailer. Premiera ma mieć miejsce 7 października.

Total War jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii gier staregicznych, autorstwa brytyjskiego studia Creative Assembly. Cykl w udany sposób łączy elementy klasycznej strategii turowej, opartej na zarządzaniu zasobami, oraz taktyczne bitwy toczone w czasie rzeczywistym. 16 września do sklepów trafi Total War: Rome II - Edycja Cesarska, ulepszona wersja ubiegłorocznej odsłony serii.