Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2021, 12:43

autor: Ignacy "Gacek" Ziarkiewicz

PlayStation Home powróci? Sony odnowiło znak towarowy usługi z PS3

Sony znowu odnowiło znak towarowy PlayStation Home. Czy to oznacza powrót sieciowej usługi na konsole japońskiej korporacji?

PlayStation Home to sieciowa usługa, która kiedyś była dostępna na PS3. Polegała na dekorowaniu swojego apartamentu i spotykaniu się ze znajomymi w wirtualnej przestrzeni. Niestety projekt został zamknięty w 2015 roku. Jednak teraz Sony znów coś kombinuje z tą marką. Jak donosi użytkownik Reddita Thorites, japońska korporacja 21 lipca 2021 roku po raz kolejny odnowiła znak towarowy usługi, który będzie aktywny aż do października 2028 roku.

Co to może oznaczać? Korporacje często odnawiają należące do nich znaki towarowe, a Sony nie wydało żadnego oficjalnego oświadczenia, więc na razie są to jedynie domysły. Coś może być jednak na rzeczy. To kolejny raz w ciągu paru miesięcy, kiedy wokół marki robi się jakiś ruch. Użytkownik Reddita Thorites już od jakiegoś czasu przygląda się sprawie i zauważył też, że deweloperzy kiedyś odpowiedzialni za PS Home szukają pracowników do rozwoju nowego sieciowego projektu.

PlayStation Home powróci? Sony odnowiło znak towarowy usługi z PS3 - ilustracja #1

Warto zwrócić również uwagę na fakt, że niedawno zapowiedziano PlayStation VR 2, czyli kolejną wersję gogli do wirtualnej rzeczywistości od Sony. A jeśli obie premiery będą ze sobą powiązane? Japońska korporacja może chcieć jednocześnie rozreklamować dwa produkty – nowe urządzenie i PS Home.

Czekacie na odświeżoną wersję usługi Sony? Czy myślicie, że powrót tej marki nie ma większego sensu?