Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2007, 15:40

autor: Metatron

Square Enix wyda grę Infinite Discovery na X360

Infinite Discovery, gra jRPG na X360 tworzona przez japońskie studio Tri-ace, mające na swoim koncie serie Star Ocean i Valkyrie Profile, została zapowiedziana rok temu podczas targów Tokyo Game Show. Od tamtej pory sprawa ucichła. Okazało się jednak, że prace nad produkcją są kontynuowane.

Infinite Discovery, gra jRPG na X360 tworzona przez japońskie studio Tri-ace, mające na swoim koncie serie Star Ocean i Valkyrie Profile, została zapowiedziana rok temu podczas targów Tokyo Game Show. Od tamtej pory sprawa ucichła. Okazało się jednak, że prace nad produkcją są kontynuowane. Jak ogłoszono na konferencji Microsoftu poprzedzającej tegoroczną edycję wspomnianej imprezy, gra jest wciąż opracowywana, a jej wydawcą będzie Square Enix.

Square Enix wyda grę Infinite Discovery na X360 - ilustracja #1

Podczas konferencji zaproszono na scenę producenta ze Square Enix, Hajimę Kojimę, oraz przedstawiciela Tri-Ace, Hiroshi Ogawę. Panowie wyjaśnili, że sytuacja gry uległa pewnym zmianom. Pierwotnie tytuł miał być wydany nakładem Microsoftu. Obecnie, jak już wspominaliśmy, wydawcą zostało Square Enix. Rzeczona firma zajmie się również wspieraniem produkcji gry. Gigant z Redmond także będzie uczestniczyć w projekcie, ale jedynie jako konsultant do spraw technicznych.

Ogawa zaprezentował grę (screenshoty i trailer), mówiąc, że najważniejsze w niej będzie dokonywanie odkryć i wpływanie na ich podstawie na otaczający świat. W Infinite Discovery zastosowany zostanie nowy system walki, tzw. Situation Battle. Gracze będą zmagać się z wrogami w czasie rzeczywistym i szybko reagować na zmiany sytuacji. Nie będzie tu miejsca na tury, zamiast tego otrzymamy dynamiczną, efektowną akcję.

Square Enix wyda grę Infinite Discovery na X360 - ilustracja #2

Nie została jeszcze ujawniona data premiery (nawet japońskiej). Ogawa zapewnił jednak, że nie będzie ona zbytnio odległa.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.