Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2007, 18:15

Szwedzi z Paradox Interactive zapowiedzieli drugą odsłonę cyklu Penumbra

Znany jest już podtytuł drugiej odsłony cyklu Penumbra, który w wersji komercyjnej został zapoczątkowany w marcu. Gra będzie nosić nazwę Black Plague i zadebiutuje na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wydaniem programu zajmie się szwedzka firma Paradox Interactive.

Znany jest już podtytuł drugiej odsłony cyklu Penumbra, który w wersji komercyjnej został zapoczątkowany w marcu (wcześniej ukazało się darmowe tech-demo). Gra będzie nosić nazwę Black Plague i zadebiutuje na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wydaniem programu zajmie się szwedzka firma Paradox Interactive.

Szwedzi z Paradox Interactive zapowiedzieli drugą odsłonę cyklu Penumbra - ilustracja #1

W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie udzielić jakichkolwiek informacji dotyczących fabuły gry, gdyż odpowiedzialna za jej powstanie firma Frictional Games milczy na ten temat. Pewne jest jedynie to, że Penumbra: Black Plague – podobnie jak pamiętny pierwowzór – położy bardzo duży nacisk na wykorzystanie oddziaływań fizycznych. W świecie wykreowanym przez szwedzkie studio nie wystarczy kliknąć na drzwi, aby je otworzyć. Wrota trzeba najpierw przytrzymać, a potem pchnąć – jak w życiu. W zależności od wagi wirtualnego przedmiotu wymagane jest użycie odpowiedniej siły. Sami przyznacie, że to niecodzienne podejście do kwestii fizyki w dużej mierze świadczy o wyjątkowości tego programu.

Fani cyklu Penumbra muszą na razie zadowolić się jedynym opublikowanym przez studio Frictional Games obrazkiem. Więcej informacji o grze uzyskamy w późniejszym terminie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Penumbra: Przebudzenie

Penumbra: Przebudzenie