Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 września 2007, 11:29

autor: Metatron

Steam Community oficjalnie startuje

Valve zakończyło rozpoczęte w sierpniu beta testy serwisu społecznościowego Steam Community i oficjalnie go uruchomiło. Od tej pory posiadacze kont w systemie e-dystrybucji Steam mogą porozumiewać się ze sobą, łączyć w grupy, śledzić swoje osiągnięcia i organizować wspólne rozgrywki.

Valve zakończyło rozpoczęte w sierpniu beta testy serwisu społecznościowego Steam Community i oficjalnie go uruchomiło. Od tej pory posiadacze kont w systemie e-dystrybucji Steam mogą porozumiewać się ze sobą, łączyć w grupy, śledzić swoje osiągnięcia i organizować wspólne rozgrywki. Przypominamy, że zapowiedziana w maju inicjatywa Valve jest odpowiedzią na usługę Microsoftu Games for Windows Live.

Steam Community oficjalnie startuje - ilustracja #1

Od teraz na stałe już wśród zakładek programu Steam znajdziemy nową, nazwaną community. Stamtąd będziemy mogli modyfikować dane naszego konta, zmieniać awatar czy śledzić statystyki rozgrywek. W każdej chwili można oglądać listę znajomych, gdzie zaznaczone jest, czy są online i czy akurat w coś grają. Jeżeli zapragniemy dołączyć do gry, wystarczy, że skorzystamy z odpowiedniej opcji, a system połączy nas z serwerem, z którym połączony jest znajomy. Nie zabrakło również systemu rankingowego, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom rywalizacji.

Zainteresowanych serwisem Steam Community odsyłamy na oficjalną stronę projektu: