Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2007, 16:35

autor: Vercetti

Pro Evolution Soccer 2008 pod koniec października

Prawie miesiąc będzie dzielił premiery dwóch najbardziej oczekiwanych gier piłkarskich tego roku. Jak pamiętamy, pod koniec lipca Electronic Arts podało do wiadomości, że multiplatformowy debiut FIFY 08 został wyznaczony na 28 września 2007. Dzisiaj z kolei japońskie Konami ogłosiło, iż najgroźniejszy konkurent kanadyjskiej kopanki, Pro Evolution Soccer 2008, zawita do Europy 26 paźd

Prawie miesiąc będzie dzielił premiery dwóch najbardziej oczekiwanych gier piłkarskich tego roku. Jak pamiętamy, pod koniec lipca Electronic Arts podało do wiadomości, że multiplatformowy debiut FIFY 08 został wyznaczony na 28 września 2007. Dzisiaj z kolei japońskie Konami ogłosiło, iż najgroźniejszy konkurent kanadyjskiej kopanki, Pro Evolution Soccer 2008, zawita do Europy 26 października.

Pro Evolution Soccer 2008 pod koniec października - ilustracja #1

Termin ten dotyczy czterech wersji gry - pecetowej i trzech konsolowych (na PS2, PS3 oraz X360). Edycje poświęcone handheldom PSP i NDS ukażą się w listopadzie. Prócz nich w niedalekiej przyszłości producenci popularnego PES-a wydadzą swój tytuł również na Wii, co zdążyli już zapowiedzieć podczas konferencji prasowej na sierpniowych targach Games Convention. Data ukazania się pozycji na next-genie Nintendo nie została jeszcze ustalona.

Prezes Konami, Kunio Neo pokłada w nadchodzącym projekcie wielkie nadzieje, wierząc, że dzięki wypuszczeniu go na PS3 wyniki sprzedaży dzieła będą jeszcze lepsze niż w przypadku Pro Evo 6. „Jesteśmy całkowicie pewni, że PES 2008 zostanie przyjęty jako najwspanialsza gra piłkarska wszechczasów.” – dodaje. Podobne słowa słyszymy średnio co kilka miesięcy, zarówno z ust przedstawicieli Konami, jak i szefów Electronic Arts, toteż winniśmy wstrzymać się z wszelkimi osądami do momentu premiery każdej ze sportówek.