Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2009, 10:30

The Lord of the Rings: Aragorn's Quest oficjalnie zapowiedziane. Nowe szczegóły ujawnione

Koncern Warner Bros. Interactive opublikował oficjalną zapowiedź gry akcji TPP The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest – produkcji ujawnionej przed kilkoma dniami przez przedstawicieli wydawcy. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że gra trafi nie tylko na konsolę Nintendo Wii, ale również na PlayStation 2, Nintendo DS oraz PSP.

Koncern Warner Bros. Interactive opublikował oficjalną zapowiedź gry akcji TPP The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest – produkcji ujawnionej przed kilkoma dniami przez przedstawicieli wydawcy. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że gra trafi nie tylko na konsolę Nintendo Wii, ale również na PlayStation 2, Nintendo DS oraz PSP.

The Lord of the Rings: Aragorn's Quest oficjalnie zapowiedziane. Nowe szczegóły ujawnione - ilustracja #1

Zmianie nie uległy jednak zapowiedzi wskazujące na to, że będziemy mieć tu do czynienia z dziełem przeznaczonych dla młodszych graczy. W oświadczeniu prasowym doszła co prawda informacja, że będzie to idealna produkcja dla całej rodziny – więc także dla np. rodziców – lecz i tak wszyscy doskonale wiemy, jak rozumieć tego typu deklaracje. Osoby oczekujące na mroczny, dojrzały tytuł obejdą się zatem smakiem. Na szczęście istnieje szansa, że w przyszłości Warner Bros. wprowadzi na rynek tego typu dzieło. Wskazują na to zapewnienia, że licencja Władcy Pierścieni wykorzystana zostanie na wiele różnych sposobów – jednym z nich może być „hardkorowy cRPG ”.

W The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest zawarta zostanie całkiem ciekawa fabuła. Bohaterów poznamy bowiem w chwili rozpoczęcia przygotowań do wielkiego przyjęcia organizowanego w Hobbitonie. Odbędzie się ono na cześć Aragorna, Króla Gondoru, oraz Samwise’a Gamgee, niezapomnianego towarzysza Froda pomagającego mu w zapanowaniu nad mocą tytułowego Pierścienia. Rozgrywkę rozpocznie interesująca opowieść Sama, aktualnie burmistrza miasteczka hobbistów, w której rezolutny ogrodnik przypomni największe dokonania Obieżyświata, czyli Aragorna, znane z filmowej trylogii Władcy Pierścieni (choć zapewne nie tylko).

The Lord of the Rings: Aragorn's Quest oficjalnie zapowiedziane. Nowe szczegóły ujawnione - ilustracja #2

Gracz wcieli się oczywiście w króla Gondoru i odegra historie przedstawiane zgromadzonym przez niezmordowanego Sama. Rozgrywka będzie w największej mierze polegać na uczestnictwie w ugrzecznionych walkach z siłami ciemności. Wrogów pokonamy przy użyciu mieczy, łuków oraz włóczni. Najpełniejszą ze wszystkich wersji The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest będzie oczywiście odsłona na Nintendo Wii. Nie tylko zaoferuje nam ciekawe doznania płynące z obcowania z Wiimotem, ale również uruchomimy na niej tryb kooperacji dla dwóch graczy. Druga osoba wcieli się w nim w rolę Gandalfa, wielkiego czarodzieja, który wspomoże swoimi magicznymi umiejętnościami Aragorna. Czekamy na pierwsze materiały graficzne, które już wkrótce powinny zostać opublikowane na łamach www.aragornsquest.com.

Edycję na Wii opracowuje studio Headstrong Games, znane m.in. z świetnych Battalion Wars 2 i House of the Dead: Overkill. Natomiast pozostałymi (PS2, NDS, PSP) zajmuje się ekipa TT Fusion. Przypominamy, że koncern Warner Bros. (do którego należy firma New Line Cinema zarządzająca filmowym światem Lord of the Rings)odzyskał prawa do gier na podstawie Władcy Pierścieni od Electronic Arts, które dzierżyło je przez osiem długich lat. W tym czasie jeden z największych wydawców dostarczył na rynek kilkanaście produkcji opartych na tej marce. Ostatnim był pełny akcji Lord of the Rings: Conquest.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej