Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2009, 11:10

Data premiery Dragon Age: Początek!

W najnowszym zwiastunie opublikowanym na łamach serwisu GameTrailers ujawniona została data premiery długo oczekiwanego cRPG Dragon Age: Początek autorstwa studia BioWare, twórców m.in. sagi Baldur’s Gate oraz Mass Effect. Produkcja powstająca na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 powędruje do sklepów 20 października.

W najnowszym zwiastunie opublikowanym na łamach serwisu GameTrailers ujawniona została data premiery długo oczekiwanego cRPG Dragon Age: Origins autorstwa studia BioWare, twórców m.in. sagi Baldur’s Gate oraz Mass Effect. Produkcja powstająca na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 powędruje do sklepów 20 października. Najpewniej jest to data amerykańska. Znając strategię firmy Electronic Arts, zakładamy, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Europejczycy uzyskają dostęp do gry trzy dni później.

Data premiery Dragon Age: Początek! - ilustracja #1

Dragon Age: Origins zaskoczy nas nie tylko ciekawym podejściem do kwestii prezentacji fabuły – wzorowanym na tym z Mass Effect – ale przede wszystkim powrotem do tradycyjnych rozwiązań cRPG. Powróci zatem aktywna pauza, klasyczny, aczkolwiek unowocześniony system zarządzania czteroosobową drużyną i wiele innych elementów, które przypadną do gustu fanom gatunku. W ramach tytułu zapoznamy się z pewną unikalną rasą, a czas umilą nam rozmowy i dyskusje prowadzone przez bardzo dobrze nakreślonych bohaterów.

Dragon Age: Origins będzie przyjazne graczom – autorzy obiecują, że gra nie zamęczy nas żadnymi udziwnionymi zabezpieczeniami antypirackimi (sprawdzi jedynie, czy w napędzie umieszczono oryginalną płytę). Każda wersja gry będzie się cechować unikalnym systemem sterowania, dostosowanym do możliwości każdej branej pod uwagę platformy. Więcej informacji na temat gry znajdziecie na łamach naszej Encyklopedii.

Zobacz zwiastun zdradzający datę premiery Dragon Age: Origins

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej