Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2009, 10:20

autor: Michał "ziooleck" Zieliński

Trzecie nagranie Sama Fishera trafiło do sieci

Po siedmiu długich dniach opublikowano trzeci zwiastun nawiązujący do Splinter Cell: Conviction. Od kilkunastu dni Sam Fisher nadaje z różnych stron świata, próbując przy tym nakreślić swoje plany. Czy tym razem powiedział więcej niż chciał? Jeżeli nie, to może satelita szpiegowski chociaż w przybliżeniu pomógł ustalić jego kryjówkę?

Po siedmiu długich dniach opublikowano trzeci zwiastun nawiązujący do Splinter Cell: Conviction. Od kilkunastu dni Sam Fisher nadaje z różnych stron świata, próbując przy tym nakreślić swoje plany. Czy tym razem powiedział więcej, niż chciał? Jeżeli nie, to może satelita szpiegowski chociaż w przybliżeniu pomógł ustalić jego kryjówkę?

Tym razem słowa Sama Fishera (w tej roli oczywiście Michael Ironside) sugerują, że już niedługo poznamy cel jego działań. Bohater stwierdza, że po ostatnich wydarzeniach i nieścisłościach z organizacjami, dla których pracował, zaczął stawiać pytania i szukać odpowiedzi. Poznane przez niego fakty zaprowadziły go do miejsca, w którym rozpoczął swoją wędrówkę. Były pracownik NSA nie wie, czy jeszcze o nim pamiętają, jednakże chwile później dodaje, że teraz na pewno go zapamiętają. W tym momencie satelita szpiegowski robi najazd na jeden z olbrzymich gmachów w centrum Los Angeles. Czy czegoś Wam to nie przypomina?

Trzecie nagranie Sama Fishera trafiło do sieci - ilustracja #1

Budynek, z którego nadawał Fisher, to oczywiście Los Angeles Convention Center. To właśnie w tym miejscu rozgrywają się tegoroczne targi E3. W ten oryginalny sposób twórcy sugerują, że więcej szczegółów poznamy wraz z długo oczekiwaną imprezą. Czy w tym wypadku można założyć, że cała akcja ma za zadanie jedynie nakręcić potencjalnych odbiorców na zbliżające się święto graczy? Niezupełnie, gdyż definitywnie nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa. W końcu Sam jest ciągle na wolności i może zagrażać zwykłym obywatelom. Na samym końcu materiału możemy przeczytać, że połączenie z satelitą zostało utracone. Wedle komunikatu, transmisja zostanie wznowiona w stosunkowo krótkim czasie.

Czyżby należało się spodziewać kolejnych nagrań umieszczonych na manofconviction.com? Być może, jednak od teraz wszyscy zainteresowani powinni skupić się przede wszystkim na oficjalnej witrynie Splinter Cell: Conviction. To właśnie tam organizacja Third Echelon prowadzi poszukiwania zaginionego szpiega. Każda informację na jego temat jest niezwykle cenna i można ją zgłosić na łamach kontrolowanego przez 3dE forum. W ten sposób agencja stara się zjednoczyć graczy na całym świecie i ujawnić działania zbiega. Czyżby Sam Fisher znalazł się w większych opałach, niż przypuszczał? O tym przekonamy się już za kilka dni.