Szalony zwiastun Just Cause 2
W sieci pojawił się pierwszy zwiastun Just Cause 2, czyli kontynuacji bardzo udanej gry autorstwa Avalanche Studios. Materiał filmowy prezentuje bezpośrednio rozgrywkę, która, trzeba przyznać, zapowiada się świetnie. Wystarczy powiedzieć, że całość wygląda jak połączenie Bionic Commando, Grand Theft Auto i The Wheelman. Czy tak szalona mieszanka może się nie podobać?
Szymon Liebert
W sieci pojawił się pierwszy zwiastun Just Cause 2, czyli kontynuacji bardzo udanej gry autorstwa Avalanche Studios. Materiał filmowy prezentuje bezpośrednio rozgrywkę, która, trzeba przyznać, zapowiada się świetnie. Wystarczy powiedzieć, że całość wygląda jak połączenie Bionic Commando, Grand Theft Auto i The Wheelman. Czy tak szalona mieszanka może się nie podobać?
W filmie dowiadujemy się, że główny bohater został wysłany na odosobnioną wysepkę z rutynową misją namierzenia i pozbycia się pewnego osobnika. Jak się okazało, jest nim jednak mężczyzna będący mentorem i nauczycielem bohatera. Dalej narrator sygnalizuje nam skomplikowaną fabułę tej odsłony, w której wystąpi wiele zwrotów akcji, a sprzymierzeńcy i przyjaciele staną się wrogami lub celami.
Rozgrywka zapowiada się dynamicznie i rozwija pomysły zawarte w poprzedniej odsłonie. W jednej ze scen bohater skacze z wysokiej góry w przepaść, by po chwili otworzyć spadochron. Głównym narzędziem postaci jest lina z hakiem, za pomocą której można przyciągać wrogów, łapać się różnych powierzchni i praktycznie latać. Widzimy przykładowo skok bezpośrednio na lecący helikopter i odrzutowiec.
Dzięki wspomnianej linie będziemy mogli również rzucać przeciwnikami lub przykładowo ciągnąć ich za motorem. Skok na kilkudziesięciometrową wieżę także nie będzie żadnym problemem. Na filmie możemy zobaczyć zdolność bohatera do przeskakiwania między pędzącymi pojazdami. Podobną linę widzieliśmy we wspomnianym Bionic Commando, a skakanie po samochodach w niedawnym The Wheelman.
Oprócz tego możemy podejrzeć zróżnicowane lokacje, które zapewne pojawią się w grze – teren górzysty, miasto na tropikalnych wysepkach, dżunglę i pustynię. Obecne są też czołgi, helikoptery, hummery, ciężarówki. Na brak szalonych atrakcji w tym dziele na pewno nie będziemy mogli narzekać. Zostanie ono wydane dopiero w 2010 roku, chociaż na razie dokładna data premiery jest nieznana.
GRYOnline
Gracze
Steam
Komentarze czytelników
Stranger. Senator
IMO troszkę przesadzili z kopią "Bionic Commando", ale mimo wszystko powinna wyjść fajna gra. :)
Storm93 Generał
Przecie w jedynce również był hak oraz różne możliwości z nim związane, więc jest to co najwyżej rozwinięcie tych możliwości, a nie kopia innej gry.
Obawiam się, że znowu dadzą super-uber wielki teren, na którym prawie nic nie ma i że dadzą podobny system strzelania. No ale co tam - do 2010 roku mają kupę czasu.
Jerzu175 Generał
jedynka mi sie sredni podoba ale ta czesc wyglada zajebiscie ;D
zanonimizowany582282 Chorąży
Moment z ciągnięciem człowieka za motorem był dość dziwny i na myśl przyszła pierwsza część JC ale mam nadzieję że to tylko złudne wrażenie i JustCause 2 okaże się niemałym hitem. Korzystając z okazji chciał bym zaprosić na polską oficjalną stronę serii JustCause | www.JustCause.pl
