Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2011, 11:23

autor: Kono

Amerykański sukces Nintendo. Nowa Zelda i Mario sprzedają konsole

Reggie Fils-Aime, szef amerykańskiego oddziału firmy Nintendo, ujawnił dane dotyczące sprzedaży najnowszych gier z katalogu japońskiego koncernu. Zarówno Super Mario 3D Land, jak i The Legend of Zelda: Skyward Sword osiągnęły znakomite wyniki i przyczyniły się do wzrostu sprzedaży konsol.

Okres Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych nierozerwalnie łączy się z początkiem szału zakupowego. Reggie Fils-Aime, szef amerykańskiego oddziału firmy Nintendo, w rozmowie z portalem USA Today ujawnił, że japoński koncern bardzo skutecznie uszczuplił zasoby portfeli tamtejszych graczy, dzięki takim tytułom jak Super Mario 3D Land na 3DS-a oraz The Legend of Zelda: Skyward Sword na Wii.

Gra Super Mario 3D Land na 3DS-a rozeszła się w nakładzie 500 tysięcy kopii od premiery, która miała miejsce 13 listopada. Dzięki temu, zdobyła tytuł najszybciej sprzedającej się produkcji z Mario w roli głównej na konsolach przenośnych. Popularność samego 3DS-a również dynamicznie wzrosła. Sprzedaż handhelda Nintendo polepszyła się o 49% w tygodniu kończącym się 13 listopada, a następnie potroiła się w okresie od 14 do 20 listopada. Wyniki te są podawane względem pierwszego tygodnia bieżącego miesiąca.

W ciągu ośmiu miesięcy 3DS uzyskał lepszy wynik, niż ten, na który pierwszy DS pracował przez rok. A przecież przed nami jeszcze okres gwiazdkowy” – podsumował kondycję 3DS-a Fils-Aime.

Amerykański sukces Nintendo. Nowa Zelda i Mario sprzedają konsole - ilustracja #1

Źródło: USA Today

Grę The Legend of Zelda: Skyward Sword od momentu premiery, która odbyła się 20 listopada, kupiło ponad 530 tysięcy osób. Tym samym, najnowsze przygody Linka stały się najszybciej sprzedającą się produkcją z serii The Legend of Zelda. To z kolei odbiło się na popularności Wii. Wegług danych podanych przez szefa amerykańskiego oddziału Nintendo, w czasie Święta Dziękczynienia i tzw. czarnego piątku rozeszło się 500 tysięcy sztuk Wii.

Prezes amerykańskiego oddziału Nintendo nie ukrywał, że tak dobre wyniki sprzedaży sprzętu bezpośrednio wiązały się z wydawanymi grami. Dodał też, że w okolicach okresu gwiazdkowego zostaną wydane inne tytuły (m.in. Mario Kart 7) oraz nowe zestawy 3DS-a, które pomogą utrzymać dobrą passę japońskiej firmy na amerykańskim rynku.