Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 września 2011, 08:09

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

3DS z dodatkowym, doczepianym analogiem? [news uaktualniony]

Magazyn Famitsu donosi, że konsola Nintendo 3DS doczeka się urządzenia peryferyjnego oferującego dodatkowy przycisk R2 i gałkę analogową. Jego premiera miałaby nastąpić jeszcze w tym roku.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy Was o plotkach mówiących o tym, że niedługo może dojść do premiery nowego modelu konsoli 3DS z dwoma analogami oraz osłabionym efektem 3D. Najprawdopodobniej było w tych doniesieniach ziarenko prawdy, ponieważ pojawiły się kolejne pogłoski, tym razem sugerujące, że przenośna konsola Nintendo otrzyma „doczepianą” gałkę analogową.

Informacje mają pochodzić z nadchodzącego numeru czasopisma Famitsu. Według nich, japoński magazyn wraz z zapowiedzią gry Monster Hunter 3G miałby ujawnić urządzenie peryferyjne do 3DS-a, które oferowałoby użytkownikom konsoli dodatkową gałkę analogową oraz klawisz R2. Gadżet miałby być umiejscowiony na prawo od przycisków ABXY.

3DS z dodatkowym, doczepianym analogiem? [news uaktualniony] - ilustracja #1

Jeśli plotki dotyczące nowego urządzenia peryferyjnego potwierdzą się, to Japończycy będą mogli sprawdzić jak sprawuje się ono w akcji jeszcze przed końcem bieżącego roku. Wtedy też na rynku zadebiutuje gra Monster Hunter 3G, czyli mobilna wersja Monster Hunter Tri, którą fani cyklu znają z Wii. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwszy tytuł z serii Monster Hunter na przenośną konsolę Nintendo, oraz drugi (po The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D) mający szansę na podniesienie popularności 3DS-a w Japonii.

W plotkach mówiących o nowym urządzeniu peryferyjnym nie ma ani słowa o osłabionym efekcie 3D, chociaż w poprzedniej wiadomości wspominaliśmy o tym. Czy oznacza to, że pojawi się zarówno nowa wersja 3DS-a ze stonowanym efektem 3D i dodatkową gałką, a także urządzenie peryferyjne? Sytuacja jest nad wyraz ciekawa, zwłaszcza w perspektywie kolejnych gier mających zagościć na przenośnej konsoli Nintendo. Jeśli część z nich będzie wykorzystywać dodatkowego analoga, dotychczasowi posiadacze 3DS-a będą niejako zmuszeni się w niego zaopatrzyć.

3DS z dodatkowym, doczepianym analogiem? [news uaktualniony] - ilustracja #2

Uaktualnienie: Firma Nintendo potwierdziła serwisowi Kotaku, że rzeczywiście planuje wydanie urządzenia peryferyjnego, które wzbogaci 3DS-a o drugą gałkę analogową. Data wydania gadżetu w Europie i USA zostanie ujawniona przez Nintendo w późniejszym czasie