Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Touch Detective 2 1/2 (NDS)

Touch Detective 2 1/2 NDS

Kontynuacja klasycznie zrealizowanej gry przygodowej. Całość rozgrywana jest przy wykorzystaniu ekraniku dotykowego konsoli. Tym razem do pokonania mamy pięć długich epizodów.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Touch Detective 2 1/2 (NDS)

producent: BeeWorks

wydawca: Atlus

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

9października2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Touch Detective 2 1/2 jest oficjalną kontynuacją klasycznie wykonanej gry przygodowej, która została wydana w 2006 roku. Podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony serii, jedyną platformą docelową jest konsola Nintendo DS. Warto także dodać, iż gra ta początkowo powstała z myślą o japońskim rynku (pod tytułem Osawari Tantei: Ozawa Rina), ukazując się w wersji anglojęzycznej z dość dużym opóźnieniem. Nie inaczej jest w tym przypadku, gdyż japońska premiera Touch Detective 2 1/2 miała miejsce w maju 2007 roku. Za produkcję gry ponownie odpowiedzialne jest japońskie studio developerskie BeeWorks.

W opisywanej drugiej odsłonie serii wcielamy się w postać Mackenzie, młodej i jeszcze niezbyt doświadczonej pani detektyw. W początkowej fazie zabawy przystępujemy do śledztwa mającego na celu rozwikłanie tajemnicy podejrzanych kradzieży. W miarę rozwoju rozgrywki możemy oczywiście liczyć na zaskakujące zwroty akcji oraz kolejne zagadki do rozwikłania. Główna bohaterka nie prowadzi swych działań w pojedynkę. Może bowiem liczyć na pomoc ze strony tych postaci, które pojawi się już w pierwszej części gry Touch Detective. Są to między innymi Cromwell, Penelope, czy Funghi.

W przeciwieństwie do pierwszej części, w której do pokonania mieliśmy cztery rozdziały historii, tym razem przygotowano ich pięć. Jak można się więc łatwo domyślić, gra jest dłuższa od swojej poprzedniczki. Oznacza to między innymi większą liczbę możliwych do odwiedzenia lokacji. Główna bohaterka spotyka też więcej postaci niezależnych, od których należy oczywiście pozyskiwać niezbędne informacje. Podobnie jak w pierwszej części, wszystkie wydarzenia podawane są w dość żartobliwy sposób. Tyczy się to w szczególności zabawnych komentarzy głównej bohaterki na mające miejsce w jej otoczeniu wydarzenia.

W Touch Detective 2 1/2 pojawiają się także nowe ukryte questy. Gracz może się ponadto zająć pozyskiwaniem dodatkowych przedmiotów w celu odblokowania różnorakich bonusów – utworów muzycznych, czy grafik z produkcji. Sterowanie jest bardzo zbliżone do pierwszej części Touch Detective. Jeden z ekraników ukazuje więc główną bohaterkę, a na drugim rozgrywana jest akcja. Gracz samodzielnie zaznacza te obiekty, z którymi główna bohaterka ma wejść w interakcję. Ponownie zastosowano także technologię cel-shading.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Touch Detective 2 1/2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.