Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2013, 15:17

autor: Orlov

Pakiet map do Counter-Strike: Global Offensive zapewnił twórcom 150 000 dolarów zysku

Operacja Payback, inicjatywa Valve mająca na celu wprowadzenie siedmiu najpopularniejszych map do Counter-Strike: Global Offensive na dedykowane serwery amerykańskiej firmy, przyniosła już $150 000 zysku. Dochody zostaną podzielone pomiędzy twórców poszczególnych aren.

Counter-Strike od zawsze mógł pochwalić się ogromnym wsparciem swojej społeczności - Pakiet map do Counter-Strike: Global Offensive zapewnił twórcom 150 000 dolarów zysku - wiadomość - 2013-07-26
Counter-Strike od zawsze mógł pochwalić się ogromnym wsparciem swojej społeczności

Firma Valve, odpowiedzialna między innymi za serię Half-Life i bazującego na niej shootera Counter-Strike, wyszła z inicjatywą wsparcia najbardziej twórczych członków społeczności najnowszej odsłony popularnego „CSa” – zatytułowanej Global Offensive.

W kwietniu tego roku siedem „najpopularniejszych i najaktywniejszych” map do CS:GO trafiło na dedykowane serwery operowane przez samo Valve, gwarantując tym samym graczom doświadczenia odpowiadające oficjalnym arenom. Korzystanie z nich możliwe jest dopiero po zakupieniu odpowiedniej przepustki. Po poniesieniu jednorazowych kosztów otrzymujemy do nich nielimitowany dostęp i, co więcej, mogą bawić się razem z nami nasi znajomi z serwisu Steam.

Nowe areny, które otrzymaliśmy w swoje ręce to:

  • Library – walka między półkami biblioteki-labiryntu
  • Motel – akcja pośród pokoi motelu i otaczających go otwartych przestrzeni
  • Seaside – starcia w nadmorskich dokach
  • Thunder – remake klasycznej mapy z wersji 1.1 Counter-Strike’a
  • Favela – biedna brazylijska dzielnica
  • Downtown – konfrontacja w środowisku miejskim
  • Museum – wielopiętrowy, rozległy budynek, pozwalający na ataki z góry

Jak ogłosił oficjalny kanał CS:GO na Twitterze, dochody płynące z tej inicjatywy przekroczyły już 150 000 dolarów amerykańskich. Pieniądze te trafią w całości do twórców każdej z map, która znalazła się w pakiecie Operation Payback. Na chwilę obecną jednorazowy koszt przepustki wynosi $2 (około 6,40zł), a otrzymać możemy ją na Rynku Społeczności Steam. By móc skorzystać z akcji musimy posiadać zarówno konto w serwisie Steam, jak i Counter-Strike: Global Offensive. Serwery pozostaną aktywne jedynie do 31 lipca tego roku, jest więc to ostatni dzwonek by sprawdzić się na nowych arenach.