Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2013, 15:17

autor: Orlov

Pakiet map do Counter-Strike: Global Offensive zapewnił twórcom 150 000 dolarów zysku

Operacja Payback, inicjatywa Valve mająca na celu wprowadzenie siedmiu najpopularniejszych map do Counter-Strike: Global Offensive na dedykowane serwery amerykańskiej firmy, przyniosła już $150 000 zysku. Dochody zostaną podzielone pomiędzy twórców poszczególnych aren.

Counter-Strike od zawsze mógł pochwalić się ogromnym wsparciem swojej społeczności - Pakiet map do Counter-Strike: Global Offensive zapewnił twórcom 150 000 dolarów zysku - wiadomość - 2013-07-26
Counter-Strike od zawsze mógł pochwalić się ogromnym wsparciem swojej społeczności

Firma Valve, odpowiedzialna między innymi za serię Half-Life i bazującego na niej shootera Counter-Strike, wyszła z inicjatywą wsparcia najbardziej twórczych członków społeczności najnowszej odsłony popularnego „CSa” – zatytułowanej Global Offensive.

W kwietniu tego roku siedem „najpopularniejszych i najaktywniejszych” map do CS:GO trafiło na dedykowane serwery operowane przez samo Valve, gwarantując tym samym graczom doświadczenia odpowiadające oficjalnym arenom. Korzystanie z nich możliwe jest dopiero po zakupieniu odpowiedniej przepustki. Po poniesieniu jednorazowych kosztów otrzymujemy do nich nielimitowany dostęp i, co więcej, mogą bawić się razem z nami nasi znajomi z serwisu Steam.

Nowe areny, które otrzymaliśmy w swoje ręce to:

  • Library – walka między półkami biblioteki-labiryntu
  • Motel – akcja pośród pokoi motelu i otaczających go otwartych przestrzeni
  • Seaside – starcia w nadmorskich dokach
  • Thunder – remake klasycznej mapy z wersji 1.1 Counter-Strike’a
  • Favela – biedna brazylijska dzielnica
  • Downtown – konfrontacja w środowisku miejskim
  • Museum – wielopiętrowy, rozległy budynek, pozwalający na ataki z góry

Jak ogłosił oficjalny kanał CS:GO na Twitterze, dochody płynące z tej inicjatywy przekroczyły już 150 000 dolarów amerykańskich. Pieniądze te trafią w całości do twórców każdej z map, która znalazła się w pakiecie Operation Payback. Na chwilę obecną jednorazowy koszt przepustki wynosi $2 (około 6,40zł), a otrzymać możemy ją na Rynku Społeczności Steam. By móc skorzystać z akcji musimy posiadać zarówno konto w serwisie Steam, jak i Counter-Strike: Global Offensive. Serwery pozostaną aktywne jedynie do 31 lipca tego roku, jest więc to ostatni dzwonek by sprawdzić się na nowych arenach.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive