Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 lipca 2014, 11:56

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 5–6 lipca (Godfire, NBA 2K14, Infinity Blade)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak m.in. Godfire: Rise of Prometheus, NBA 2K14, Botanicula, Sine Mora oraz seria Infinity Blade.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Godfire: Rise of Prometheus

iOS: ok. 18 zł; pierwotnie ok. 24 zł

Premierowej, 25% obniżki ceny doczekał się slasher Godfire: Rise of Prometheus od polskiego studia Vivid Games. Najnowsza produkcja twórców Real Boxing stanowi jedną z najlepszych prób przeniesienia na urządzenia mobilne gatunku reprezentowanego m.in. przez konsolową serię God of War. Opowieść o tytanie Prometeuszu ma swoje wady, ale w ogólnym rozrachunku wypada dobrze – oferuje satysfakcjonującą mechanikę walki, ciekawe starcia z bossami i urozmaicające rozgrywkę zagadki logiczne.

Sine Mora

iOS: ok. 11 zł; pierwotnie ok. 22 zł – Android: ok. 9 zł; pierwotnie ok. 18 zł

Z okazji amerykańskiego Dnia Niepodległości studio Digital Reality przygotowało 50% obniżkę ceny strzelanki Sine Mora (promocja dobiegnie końca 6 lipca). Produkcja, w której dewelopingu brali udział Goichi Suda (Killer7, No More Heroes) i kompozytor Akira Yamaoka (oprawa dźwiękowa Silent Hill), okazała się udanym shmupem, a przy tym zachwyciła świetną oprawą audiowizualną. Niestety, posiada spore wymagania sprzętowe, co szczególnie na urządzeniach z Androidem może rodzić problemy natury technicznej.

Majesty: Fantasy Kingdom Sim

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 8 zł – Android: ok. 3 zł; pierwotnie ok. 6 zł + dodatek Northern Expansion (iOS: ok. 4 zł, Android: ok. 3 zł)

Mimo kilku lat na karku, Majesty: Fantasy Kingdom Sim pozostaje jedną z najlepszych gier strategicznych na smartfony i tablety. Tym bardziej cieszy, że studio Herocraft, producent mobilnej konwersji pecetowego hitu, zdecydowało się obniżyć o połowę i tak niezbyt wysoką cenę tytułu. Co więcej, promocja uderzyła rykoszetem w obszerne rozszerzenie Northern Expansion, wprowadzające do gry nowe misje i lokacje, kolejnych herosów, przeciwników, zaklęcia oraz budynki. Dzięki temu niewielkim kosztem można sobie zapewnić wiele godzin strategicznej rozgrywki na wysokim poziomie.

Drive on Moscow: War in the Snow

iOS: ok. 11 zł; pierwotnie ok. 38 zł

Obchody amerykańskiego Dnia Niepodległości okazały się również świetną okazją do sporej obniżki ceny turowej gry wojennej Drive on Moscow: War in the Snow od studia Shenandoah (Battle of the Bulge, Desert Fox). Obszerna i wymagająca produkcja przenosi akcję do 1941 roku i opowiada o działaniach militarnych prowadzonych w ramach niemieckiej Operacji Tajfun, która doprowadziła w końcu do słynnej Bitwy o Moskwę. Warto odnotować, że w pracach nad grą uczestniczył Ted Racier, wielokrotnie nagradzany projektant wojennych planszówek (m.in. Paths of Glory).

The King of Fighters 2012

iOS: ok. 15 zł; pierwotnie ok. 25 zł – Android: ok. 11 zł; pierwotnie ok. 20 zł

Firma SNK Playmore postarała się, aby z początkiem lipca coś dla siebie w zakresie promocji otrzymali także miłośnicy bijatyk. Z myślą o nich zdecydowano się na 40% obniżkę ceny The King of Fighters 2012 – mobilnej odsłony konsolowego The King of Fighters XIII. Produkcja pozwala wcielić się w 32 wojowników i toczyć zmagania zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w sieciowym multiplayerze. Obrazu całości dopełnia charakterystyczna, dwuwymiarowa szata graficzna oraz doskonała mechanika walki.

Mimpi

iOS: za darmo; pierwotnie ok. 11 zł

Niedługo, bo zaledwie miesiąc, przyszło nam czekać na kolejną obniżkę ceny gry Mimpi. Tym razem grę można pobrać z App Store zupełnie za darmo. Tytuł jest atrakcyjnym wizualnie miksem platformówki, przygodówki oraz gry logicznej, opowiadającym o niezwykłych przygodach psa Mimpi, który wyrusza na poszukiwania swojego pana. Sympatyczny czworonóg przemierza w tym celu osiem unikalnych, surrealistycznych krain.

Gry firmy 2K Games

NBA 2K14, Sid Meier’s Ace Patrol: Pacific Skies, Sid Meier’s Pirates!, 2K Drive

Kilka ciekawych promocji zaserwowała nam w tym tygodniu firma 2K Games. Obniżki ceny doczekał się najlepszy mobilny symulator koszykówki, czyli NBA 2K14, symulator hokeja na lodzie 2K Sports NHL 2K11, realistyczna gra wyścigowa 2K Drive oraz dwie produkcje Sida Meiera – uznany hit Pirates! oraz zaskakująco dobra strategia turowa Ace Patrol: Pacific Skies. Można by rzecz, dla każdego coś miłego.

Przecena gier z cyklu Infinity Blade

Infinity Blade to jedna z najbardziej uznanych, mobilnych marek. Nic dziwnego więc, że promocja, jaką objęte zostały wszystkie trzy odsłony cyklu, odbiła się szerokim echem. Całą trójkę można mieć już za 23 zł, czyli w normalnych warunkach równowartość jednej gry z serii.

Botanicula

iOS: ok. 11 zł; pierwotnie ok. 18 zł

Botanicula być może nie okazała się przygodówką na miarę Machinarium, ale miłośnikom twórczości czeskiego studia Amanita Design botaniczna opowieść z pewnością przypadła do gustu. Tym graczom, którzy ciągle rozważają decyzję o zakupie, pragniemy zwrócić uwagę na ogłoszoną właśnie, 40% obniżkę ceny. Dzięki niej można wejść w posiadanie gryjuż za 11 zł. Niech za wabik posłuży Wam informacja, że konwersja na system iOS wyszła Czechom doskonale pod absolutnie każdym względem.