Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSAND
Okładka Shadowmatic (iOS)
OkładkaShadowmatic (iOS)

Shadowmatic

Nietypowa gra logiczna, przywodząca na myśl popularną wśród dzieci zabawę w teatr cieni. W produkcji studia Triada przed graczem postawione zostaje zadanie rozwiązania ponad 70 zagadek o systematycznie rosnącym poziomie trudności.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadowmatic Premiera

14sty2015

iOS

8mar2017

AND

producent: Triada wydawca: Triada Strona oficjalna

Gry podobne do Shadowmatic

Monument Valley

The Room

The Room Two

Shadowmatic to wydana na systemy mobilne gra logiczna. Projekt opracowało studio Triada. Firma działa od 1993 roku, ale wcześniej zajmowała się wyłącznie pracą w innych branżach i jest to jej debiut na tym rynku.

Autorzy nie zawracali sobie głowy próbami stworzenia jakiejkolwiek składnej warstwy fabularnej. Zamiast tego jest to czysta gra logiczna, w której musimy rozwiązać pokaźny zestaw zagadek podzielonych na dziewięć etapów w postaci różnorodnych pomieszczeń. Każde z nich ma unikalny klimat, budowany przez pełną detali grafikę oraz dopracowane tło muzyczne. W sumie na przejście czeka ponad 70 poziomów. Struktura trybu dla pojedynczego gracza nie jest liniowa i możemy wybierać zawsze między kilkoma wyzwaniami. Dlatego nawet, jeśli będziemy mieli z czymś problem, to nie zastopuje to zabawy, gdyż wystarczy wtedy spróbować innego poziomu.

Zasady rządzące rozgrywką są nietypowe, ale jednocześnie całkiem proste. Rozpoczynając wyzwanie otrzymujemy do zabawy jakiś obiekt, który oświetlany jest w taki sposób, aby jego cień był wyraźnie rzucany na ścianę. Naszym zadaniem jest takie manipulowanie tym przedmiotem, aby cień uzyskał rozpoznawalny kształt jakiegoś obiektu lub zwierzęcia.

Na początku bawimy się pojedynczymi przedmiotami, ale z czasem ich ilość zaczyna rosnąć i tym samym zwiększeniu ulega trudność w uzyskiwaniu pożądanych cieni. Autorzy dobrze zbalansowali ten aspekt rozgrywki i nigdy nie jesteśmy rzucani na zbyt głęboką wodę. Zamiast tego zagadki powoli stają się coraz bardziej skomplikowane, wymuszając tym samym bardziej abstrakcyjne myślenie, co sprawia, że gra szybko się nie nudzi. Dla mniej doświadczonych graczy przygotowano rozbudowany system podpowiedzi.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Shadowmatic: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND