Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 września 2014, 10:09

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 20–21 września (m.in. Wayward Souls, Broken Age, Autumn Dynasty)

Prezentujemy kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Wayward Souls, Broken Age, Autumn Dynasty oraz Assassin's Creed Pirates na Windows Phone. Wspominamy też o nowej funkcji iOS 8, pozwalającej wydawcom łączyć swoje gry w tańsze zestawy.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Paczki gier topowych wydawców w promocyjnych cenach – nowa funkcja iOS 8

Najnowsza wersja systemu iOS, czyli iOS 8, pozwala wydawcom publikującym swoje gry w ofercie platformy App Store na łączenie tytułów w zestawy. Nie tylko czyni to zakupy bardziej przejrzystymi, ale też pozwala graczom nabyć interesujące ich produkcje taniej, aniżeli w sytuacji, gdyby kupowali poszczególne pozycje oddzielnie. Dla przykładu: w przypadku zestawu Final Fantasy można zaoszczędzić ponad 25 euro, czyli ok. 100 złotych (pakiet siedmiu gier kosztuje ok. 260 złotych). Poniżej prezentujemy inne ciekawe bundle:

Wayward Souls

Android: ok. 6 zł; wcześniej ok. 18 zł

W tym tygodniu z atrakcyjnych promocji mogą również skorzystać użytkownicy Androida. Zalicza się do nich 66% obniżka ceny Wayward Souls – doskonałego zręcznościowego RPG-a, będącego jedną z najlepiej ocenianych gier mobilnych 2014 roku. Tytuł zachwyca 16-bitową oprawą graficzną, dopracowanym systemem sterowania, intuicyjnym systemem walki oraz morderczym poziomem trudności. Wystarczy wspomnieć, że Wayward Souls przez wielu określany jest mianem mobilnego odpowiednika konsolowo-pecetowej serii Dark Souls.

Autumn Dynasty

Android: ok. 10 zł; wcześniej ok. 16 zł

Studio Touch Dimensions obniżyło o 40% cenę strategii czasu rzeczywistego Autumn Dynasty. Akcja jednej z najlepszych produkcji tego typu na urządzenia mobilne rozgrywa się w fantastycznej krainie wzorowanej na antycznych Chinach. Zabawa skupia się na budowaniu twierdzy, szkoleniu jednostek oraz walce z armiami wroga. Niewykluczone, że obniżka jest zwiastunem rychłego debiutu na Androidzie kontynuacji, czyli Autumn Dynasty Warlords. Sequel został udostępniony w wersji na iOS w lutym 2014 roku i zebrał niemal równie wysokie oceny, co „jedynka”.

Broken Age

iOS (iPad): ok. 19 zł; wcześniej ok. 38 zł

50% przeceny doczekała się iPadowa odsłona bardzo dobrej przygodówki Broken Age. Dzieło studia Double Fine, charakteryzujące się typowym dla tego producenta humorem, zostało sfinansowane w serwisie Kickstarter w marcu 2012 roku (producenci z Timem Schaferem na czele otrzymali od graczy 3,3 miliony dolarów). Niestety, deweloper został zmuszony podzielić je na dwa akty, ponieważ zebrana suma okazała się niewystarczająca do sfinalizowania prac nad całością. Na szczęście pierwszy rozdział sprzedał się na tyle dobrze, że historia Shay’a i Velli będzie mogła zostać dokończona. Kupując grę w App Store zapewnia się dostęp właśnie do Aktu I. Drugi zostanie opublikowany w przyszłości w formie płatnego dodatku (w przeciwieństwie do PC, gdzie dopełnienie opowieści zostanie wypuszczone za darmo).

Okazje Red Stripe dla posiadaczy smartfonów z Windows Phone

W tym tygodniu promocją Okazje Red Stripe objęto pięć godnych uwagi gier. Coś dla siebie znajdą tu amatorzy pirackich klimatów (Assassin’s Creed Pirates), przygodówek zabrzańskiego studia Artifex Mundi (W Trybach Tajemnic), gier logiczno-zręcznościowych (King Oddball, Doodle Kingdom) oraz gier defensywnych (Radiant Defense). Przegląd przecenionych pozycji znajdziecie poniżej:

Humble Mobile Bundle 7 – m.in. The Tiny Bang Story, Kingdom Rush Frontiers oraz Heroes of Loot

Do 24 września potrwa najnowsza, siódma edycja akcji Humble Mobile Bundle. W jej ramach gracze mogą zaopatrzyć się za grosze w zestaw interesujących gier mobilnych na smartfony i tablety z systemem Android. W skład pakietu weszły na starcie następujące gry: Tiny Bang Story, Color Zen, Heroes of Loot, Kingdom Rush Frontiers, Horn oraz Sorcery!. Obecnie na liście znajdują się także trzy kolejne, odblokowane produkcje, którymi są Soda Drinker Pro, Alpha Wave i Swordigo. Należy przy tym pamiętać, że aby zdobyć wszystkie tytuły, należy wpłacić na konto Humble Bundle co najmniej 4,15 dolary, czyli około 13 złotych. Za dowolną cenę otrzymuje się bowiem tylko trzy pierwszej wymienione pozycje.