Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2014, 10:31

autor: Góral

Battleborn - twórcy zaprezentowali kooperacyjną kampanię

Studio Gearbox Software zaprezentowało jedną misję kooperacyjnej kampanii z zaplanowanego na przyszły rok Battleborn. Tytuł będzie swego rodzaju pierwszoosobową grą z gatunku MOBA i ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych.

Przed kilkoma dniami mogliśmy obejrzeć pierwsze fragmenty rozgrywki z niecodziennej MOBY studia Gearbox Software - Battleborn. Nie musieliśmy długo czekać, by otrzymać kolejny materiał. Tym razem deweloperzy postanowili zaprezentować kooperacyjną kampanię, w której, w odróżnieniu od trybów versus, bohaterowie jednoczą siły, by stawić czoła mrocznej sile Varelsi, zamierzającej unicestwić ostatnią gwiazdę we wszechświecie. Oprócz ukazania rozgrywki, twórcy opowiedzieli też co nieco o poszczególnych bohaterach i pozostałych aspektach produkcji. Zaznaczyli również, że to, co możemy obejrzeć powyżej pochodzi z wersji pre-alpha, czyli do momentu premiery zaplanowanej na przyszły rok, może się jeszcze trochę zmienić. Battleborn ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC.

Battleborn zaoferuje barwny, fantastyczny świat. - Battleborn - twórcy zaprezentowali kooperacyjną kampanię - wiadomość - 2014-09-20
Battleborn zaoferuje barwny, fantastyczny świat.
Battleborn w skrócie:
  • Gatunek: MOBA FPS
  • Deweloper: Gearbox Software
  • Wydawca: 2K Games
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4, Xbox One i PC
  • Data premiery: 2015 rok

Zaprezentowana misja rozgrywa się na planecie Tempest, na której piątka bohaterów stara się pozyskać niezbędne zasoby. W misji biorą udział: Oscar Mike (swego rodzaju odpowiednik szturmowca), Montana (bohater wyposażony w potężny minigun), Thorn (łuczniczka), Miko (walczy rzucając ostrzami) oraz Rat (specjalista od walki bronią białą). Oczywiście każdy z herosów posiada własny zestaw umiejętności, a wraz z postępami zdobywa doświadczenie, pozwalające na dalsze rozwijanie zdolności. Natomiast po osiągnięciu siódmego poziomu bohater może użyć ostatecznej mocy.

Podczas jednej misji trzeba będzie wykonywać rozmaite zadania, np. będziemy musieli oczyścić teren z wrogich jednostek, bronić pojazdu zbierającego surowiec, zniszczyć urządzenie zagłuszające sygnał radiowy oraz pokonać bossa.

Jak widać szykuje się mix Borderlands, Team Fortress 2 i League of Legends. Może wyjść z tego całkiem ciekawa produkcja.

Battleborn to pierwszoosobowa MOBA. - Battleborn - twórcy zaprezentowali kooperacyjną kampanię - wiadomość - 2014-09-20
Battleborn to pierwszoosobowa MOBA.